KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Toplucak, Gölcük’te anılarını sergiledi
Toplucak, Gölcük’te anılarını sergiledi
Güncel
07 Kasım 2010 Pazar 14:16
  • 1725
  • 1

Toplucak, Gölcük’te anılarını sergiledi

Emekli astsubay Ahmet Toplucak’ın anılarının sergilendiği “Anılar ve Kültür Galerisi” düzenlenen törenle Gölcük’te açıldı

Emekli astsubay Ahmet Toplucak, “Anılar ve Kültür Galerisi”ni Gölcük`te açtı. Deniz altı ve üstü yaşamı, yetiştirilen artistlerin biyografileri, resimleri, güncel gazete köşesi ve birçok askeri objeden oluşan sergiye Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Temad Başkanı İlhan Severcan, Gölcük Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Aslan, Denizaltıcılar Derneği Başkanı Fevzi Yılmaz, Yarhisar Müze Müdürü İlhan Akbulut ve tüm emekli astsubaylar eşleriyle birlikte katıldı.
 

ELLİBEŞ AÇTI
“Anılar ve Kültür Galerisi” açılışını Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş yaptı. Ellibeş, açılışın ardından hatıra defterini imzalayarak, davetliler ile birlikte galeriyi dolaştı. Ahmet Toplucak, galeriyi gezdirdiği konuklarına bilgiler aktararak, ikramlarda bulundu. Mareşal Çakmak Caddesi Görgüş Apartmanı`nda salı, çarşamba ve perşembe olmak üzere haftanın üç günü sergilenecek olan “Anılar ve Sanat Galerisi”ni mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

 

Galeride neler var?
Galeride; temad odası, okuma odası, Ahmet Toplucak`ın kendine ait anı odası, ayrıca 17 Ağustos Depremi`nde kaybettiği oğlu, gelini ve torununa ait oda bulunuyor.
Ahmet Toplucak, soyağacının olduğu bir köşe hazırlayarak, göçükten kurtardığı oğlunun subay formalarını o odada sergilenmek üzere bir de aile köşesi düzenlemiş. Okuma odasında ise bilgi almak isteyenler için birçok tarihi ve askeri kitap bulunuyor. Müzede Ahmet Toplucak`ın resimleri, ilk subay forması ile emekli olurken giymiş olduğu subay forması, emeklilik hatıraları sergileniyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ