KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Toprak kaydı üç ev boşaltıldı
Toprak kaydı üç ev boşaltıldı
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 11:14
  • 3701
  • 2

Toprak kaydı üç ev boşaltıldı

Tavşantepe TOKİ Konutları’nın yanında bulunan ve üzerinde gecekondu evlerinin bulunduğu yerde sabaha karşı yaşanan toprak kayması yürekleri ağızlara getirdi. Olay sonunda üç ev boşaltıldı

Tavşantepe TOKİ Konutları`nın hemen yanında bulunan alanda sabaha karşı yaşanan toprak kayması nedeniyle üç boşaltıldı. Alınan bilgilere göre; Tavşantepe TOKİ Konutları`nın yanı başında bulunan ve üzerinde gecekondu evlerin bulunduğu alanda sabaha karşı 05.30 sıralarında büyük bir gürültüyle toprak kaymaya başladı. Gürültüyle dairelerindeki yataklarında uyuyan vatandaşlar, uyanamayan komşularına da bağırarak evlerini boşaltmalarını istedi.
 

ÜÇ EV BOŞALTILDI
Komşuların bağırmasıyla yataklarından kalkan ev sahipleri kendilerini hemen dışarı attı. Toprağın kaydığı yerin altındaki otoparkta araçları bulunanlar ise olası bir felakete karşı hemen araçlarını yoldan kaldırdı. Toprak kayması nedeniyle zabıta ekipleri ile belediye görevlileri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. İncelemenin tamamlanmasına kadar üç ev kontrol amaçlı boşaltıldı.
 

NEREYE GİDECEĞİZ?
Bu kış gününde nereye gideceğini bilmediklerini söyleyen gecekondu sahiplerinden Mürvet Etüm “Bu kış kıyamette nereye gideceğim? Gidecek hiçbir yerim yok. Eşim Yaşar Etüm felç hastası, iki çocuğum var. Birileri bize yardım etsin” dedi. Belediye ekipleri ise kontrol amaçlı olarak evlerde yaşayanları evlerine girmemeleri konusunda uyardı. Belediye görevlileri toprak kaymasının yağıştan yada kanalizasyondan kaynaklanabileceği ifade etti.
 

BELEDİYE EL ATSIN
TOKİ konutları site yönetim başkanı olan Fikret Yengel ise, “Sabah büyük bir gürültü ve bağrış çağırışla kalktık. Belediye ekiplerine haber verdik ancak sadece zabıta ekipleri geldi. Bu evleri boşaltılan insanların ne olacağı hakkında bize kimse bilgi vermedi. Şuan can kaybı yaşanmamış olabilir ama can kaybı da yaşanılabilir. Bu nedenle belediyenin bir an önce bu olaya el atmasını istiyoruz” diye konuştu. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ