KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Gebze DP’de koltuk kavgası
Gebze DP’de koltuk kavgası
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 12:44
  • 1886
  • 18

Gebze DP’de koltuk kavgası

DP Gebze İlçe Teşkilatı’nda ilçe başkanı kim? Genel merkez tarafından ilçe başkanlığına getirildiğini iddia eden Erol Bayındır mı? Yoksa kongrede seçilmiş başkan olan Rüstem Keskin mi?

Demokrat Parti Gebze İlçe Teşkilatı, zor günler geçiriyor. Anavatan Partisi ile birleşerek tüm yurtta çalışmalarına hız veren DP`de bazen bu durum kargaşalara neden oluyor. Buna en bariz örnek ise Gebze ilçe teşkilatında yaşanıyor. 29 Mart yerel seçimlerinden önce kongreyle göreve gelen Rüstem Keskin`in bu zamana kadar ilçe başkanlığı yaptığı partide dün hareketli saatler yaşandı. Eski DYP ilçe başkanlarından Erol Bayındır, Eskihisar Köyü Sakızaağacı Parkı`nda önceki gün düzenlediği basın toplantısında DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk`un yetkisiyle DP`nin yeni ilçe başkanlığına kendisinin getirildiğini söyledi. Hatta Bayındır, aralarında  eski ANAP ilçe başkanı Bahri Özcan`ın da bulunduğu, ANAP ve DYP`lilerin eşit şekilde yer aldığı yönetimini de açıkladı.

CİNDORUK İMZALI BELGE
Bayındır bu toplantıda DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk imzasıyla, DP Genel İdare Kurulu`nun 8 Nisan 2010 tarih ve 4 sayılı toplantısına dayandırılarak görevlendirme yazısını gösterdi. Eskihisar`daki toplantıya GİK üyesi Halil İbrahim Şahinler de katıldı.
Bayındır yaptığı açıklamada partiyi Gebze`de en üst noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi. Devir teslim için Rüstem Keskin`e haber gönderdiklerini ve törenin de pazartesi günü yapılmasını istediklerini belirtti. Bayındır, “Bizden önce görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak bu bir bayrak yarışı. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

BİZE TEBLİGAT GELMEDİ
Bu açıklamanın ardından yapılması gereken ilçe delege seçim kongresi haftaya ertemendi. Parti teşkilatı karıştı. Hemen olayın akabinde açıklama yapan Rüstem Keskin başkanlığındaki yönetim kurulu üyesi İlhan Yılmaz, “Görevden alındığımıza dair herhangi bir tebligatta bulunulmadı. Kongreye teşkilatı bu yönetim taşıyacak” dedi. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan il başkanı Ercüment Şahin ise İlçe başkanımız Rüstem Keskin`dir. Burada sanırsam yanlış anlama var. Galiba Erol Bayındır kongreye olan adaylığını açıkladı. Fakat daha kongre tarihini belirlemedik. Ben konuyla ilgili genel merkezle görüştüm. Genel merkez de ilçe başkanı olarak Rüstem Keskin`i görüyor” diye konuştu.

GEBZE`NİN YÜKÜNÜ SIRTLIYOR
Konuşmasında mevcut ilçe başkanı Rüstem Keskin`in en başarılı ilçe başkanları arasında olduğunu belirten Ercüment Şahin şöyle devam etti; “Gebze`nin tüm yükünü tek başına sırtlayan bir ilçe başkanımız var. Rüstem Keskin iyi günde, kötü günde hep yanımızda oldu. Özellikle 29 Mart yerel seçimlerinde çalışmaları yadsınamaz. Rüstem Keskin kongreyle göreve gelmiştir. Çalışmalarında da partisi için elini taşın altına koymuştur. Eğer Rüstem Keskin görevi bırakacaksa o da seçimle olmalıdır.” Öte yandan bu karışıklık nedeniyle DP`nin ilçe delege seçimi yaşanan karmaşadan dolayı ertelendi. Oy kullanma hakkı olan bin 985 üyenin, 333 delege belirleyeceği seçim haftaya parti binasında gerçekleştirilecek.

BAYINDIR`IN YÖNETİMİ
Genel merkez tarafından ilçe başkanlığına getirildiğini söyleyen Erol Bayındır`ın açıkladığı yönetiminde ise şu isimler bulunuyor: Bahri Özcan, Atilla Çiçek, Erhan Aytaş, Meriç Başyemenici, Üzeyir Mert, Ali Bilgiç, Oğuz Şahin, Ayhan Türkoğlu, Kemal Erdoğan, Ahmet Sarı, Mehmet Esmer, Satılmış Kuzubaş, Aydın Alpay, Bilal Şentürk, Tayfun Korkmaz, Şükriye Gürel, Orhan Kurt, Erol Görüm, Ekrem Bakar, Ufuk Eke, Bayram Türk, Şenol Kurt, Osman Sevim, Mustafa Serdaroğlu, Fatih Yıldız, Celal Bektaş, Ali Temel, Nazif Demir, Tekin Gökçe, Sunay Bayrak, Mehmet Yılmaz, Aynur Kılınç, Nedim Çiftçi, Halitdin Sert, Emin Güler, Hasan Gülşen, Selver Güneş, Hayrani Tataroğlu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ