KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
Törk yeniden aday olacağını AÇIKLADI
Törk yeniden aday olacağını AÇIKLADI
Güncel
Hanifi Surun
28 Kasım 2017 Salı 10:39
  • 738
  • 0

Törk yeniden aday olacağını AÇIKLADI

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 3 Aralık’ta yapılacak olan 4’üncü olağan ilçe kongresinde yeniden aday olacağını açıkladı.

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk bugün bir basın toplantısı düzenledi. Bayramoğlu Resort Otel’de gerçekleşen basın toplantısına ilçe başkanı Yakup Törk’ün yanı sıra ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, ilçe yöneticileri Kadir Işık, Evrim Özcan, Yusuf Yiğit, Muhsin Yapa, Ülkü Kızılboğa katıldı. 3 Aralık’ta yapılacak olan 4’üncü olağan kongresi ve yerel sorunları konuşmak için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden CHP’li Törk, “Darıca’da cevabını alamadığımız Farabi Devlet Hastanesi’nin eğitim ve araştırma hastanesi olacağı.

 

FARABİ İLE ŞİKÂYETLER ALIYORUZ

Atanan başhekim Darıca’ya atanmadan Kayseri’de başka bir göreve atandı. Farabi ile ilgili olarak ciddi şikâyetler alıyoruz. Biran önce yönetiminin ve personel kadrosunun artırılmasını bekliyoruz. 15 Temmuz darbe sürecinden sonra görevden uzaklaştırılan emniyet personeli yüzünden ciddi bir emniyet personeli açığını var. Var olan emniyet personeli zor şartlarda çalışıyorlar. Bir de AKP ilçe binaları önünde duran polis araçlarının gereksiz olduğunu ve burada görev alan memurların derhal başka yerlere görev almasını talep ediyoruz.

 

EMNİYET BİNASININ AKIBETİNİ MERAK EDİYORUZ

Darıca’da emniyet binasının temeli atıldı ve böylece durdu. Bina şuan durmuş vaziyette. O bina ancak polis karakolu olabilirdi. Bu binanın akıbetini ne olacağını ve akıbetini merak ediyoruz. Bu emniyet binası yapılsa bile karakol olarak kullanılmalı ve yeni bir emniyet binası yapılmalı. Darıca’ya yeni bir kaymakamlık ve yeni bir emniyet binası yapılmalı. Darıca Belediyesi mevcut belediye başkanı üçüncü dönemi olarak görev yapıyor. 16 tane proje vaat etmişti. Bu 16 vaatten bir kültür merkezi yapıldı ve en değerli işyerleri satıldı.

 

BELEDİYENİN 100 MİLN TL BORCU VAR

Aslan Çimento yolu açıldı. Onun dışında yapılan hiçbir proje yok. Ayrıca 70 milyon TL Darıca Belediyesi’nin borcu olduğunu Darıca halkının bilmesini istiyoruz. 2017 yılı sonu itibariyle de bu borcun 100 milyon TL’ye yaklaşacağını öngörüyoruz. Nenehatun Mahallesi’ndeki futbol sahasında takımlar maç dahi yapamıyorlar. Darıca’da kentsel dönüşüm konusunda da belediyeye bir proje sunduk. Ama maalesef bu konuda 1/1000 planlar askıya çıktı. Ancak vatandaşın anlamadığı bir biçimde askıda duruyor. Bu planlamada vatandaşa sorulmadan yapıldığını görüyoruz.

 

ADIGÜZEL DİVAN BAŞKANI

3 Aralık’ta Darıca Kapalı Spor Salonu’nda saat 10’da başlayıp 17’de sandık kapanacak. Onursal Adıgüzel’in divan başkanlığını yapacağı bir kongre yapacağız. 2019 yılı hedefiyle yola çıkıyoruz. Her mahallede örgütlenmesini tamamlamış ve ciddi çalışma ile projelerle ciddi bir CHP ilçe örgütü var. Hedefimize daha çok yaklaştığımızı 2019 yılında CHP’nin Darıca’da iktidar olması için 3 Aralık’taki kongrede yeniden göreve devam etmek istiyoruz. Hakkı Koçak da bir liste hazırlıyor. CHP’de herkesin aday olma hakkı vardır.

 

YÖNETİMİN ÜÇTE İKİSİ DEĞİŞİCEK

Güçlü bir ilçe kongresi yaparak 3 Aralık Pazar akşamı iktidar hedefimizle yolumuza devam edeceğiz. Tüm Darıca halkını ve bölge halkını ilçe kongresine davet ediyoruz. İlçe kongresinin hayırlı olmasını ve bu kongrenin iktidar kongresi olacağını belirtmek isteriz. Yönetim kurulumuzun ciddi bir değişiklik olacak. Listenin 3’te 2’si değişecek. 247 delegemiz oy kullanacak. Beklentimiz 240 oranında bir katılım olmasını bekliyoruz. 50 il kongre delegemiz olacak. 17 asil 17 yedek ilçe yönetimi olacak.” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ