KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Trabzonlular bayramlaştı
Trabzonlular bayramlaştı
Güncel
27 Ekim 2012 Cumartesi 13:16
  • 782
  • 0

Trabzonlular bayramlaştı

Kartepe’deki Trabzonlular, dernek binasındaki bayramlaşmada bir araya geldi. Trabzonlular’ın büyük ilgi gösterdiği bayramlaşmaya Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da katıldı

Kartepe Trabzonlular Derneği, Konak Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan dernek binasında geleneksel bayramlaşmasını gerçekleştirdi. Dernek başkanı Ahmet Dilek`in ev sahipliğindeki buluşmaya; Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, belediye başkan yardımcısı Zafer Arat, AKP İl Yöneticisi Orhan Arıkan, meclis üyeleri, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Musa Coşkun, mahalle muhtarları ve Trabzonlular`dan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

 
LOKAL İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Bayramlaşmada konuşan dernek başkanı Ahmet Dilek, 4 yıllık görev süresi boyunca kendilerine destek olan belediye başkanı Karabalık`a teşekkür etti. Dilek, “Yeni yönetimimizle kaldığımız yerden yola devam ediyoruz. Belediye başkanımız, iş adamlarımız ve Trabzonlu hemşehrilerimizin desteğiyle lokalimizi en kısa zamanda yapmayı hedefliyoruz” dedi. Ardından söz alan AKP ilçe başkanı Hasan Kandaz da, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının üst seviyelere çıktığı bu bayram gününde hepinizin bayramını tebrik ediyorum” diyerek dernek üyelerini selamladı.
 
TEK TEK BAYRAMLAŞTI
Son konuşmayı yapan belediye başkanı Şükrü Karabalık da, “İlk günkü heyecanla görevini yürüten dernek başkanı başta olmak üzere yeni ekibini tebrik ediyorum. Bizim en önemli zenginliğimiz gençlerimizdir. Geleceğe bırakacağımız en önemli mirasımız da kültürümüzdür. Diğer hemşehri gruplarının da dernekleşerek kültürlerini yaşatmaları için katkı sunmalarını istiyorum. Bu anlamda destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından başkanlar, dernek üyeleriyle tek tek bayramlaştı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ