KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Trabzonlular’da yeni başkan, Sarısüleyman
Trabzonlular’da yeni başkan, Sarısüleyman
Güncel
25 Aralık 2011 Pazar 15:23
  • 2516
  • 27

Trabzonlular’da yeni başkan, Sarısüleyman

Kocaeli Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 10. olağan kongresini dün yaptı. Tek listeyle gidilen seçimde derneğin yeni başkanı, Sarıcam firmasının sahibi Orhan Sarısüleyman oldu

İlimizin en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve 1988 yılından beri faaliyet gösteren Kocaeli Trabzonlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği`nin 10. olağan kongresi, dün Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde yapıldı. Üç dönem derneğin yönetiminde bulunan, bir dönem de başkanlığı yürüten Özcan Gümüş`ün yeniden aday olmadığı kongre, renkli görüntülere sahne oldu. Trabzonlular`ın yoğun ilgi gösterdiği kongrede, kemençe ziyafeti çekildi.
 

 

 

YOĞUN KATILIM VARDI
AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek de kongrede yerini aldı. Tek listeyle gidilen kongrede, derneğin yeni başkanı Sarıcam firmasının sahibi Orhan Sarısüleyman oldu.
 

 

 

TRABZONLULUK RUHU
Kongrenin divan başkanlığını Sami Çakır yaparken, katiplikleri ise Ümit Kul ve Fikret Yılmaz üstlendi. 318 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede ilk konuşmayı Gümüş yaptı. Gümüş, “İyi ve güzel olan herşeye hizmet etmek kutsaldır. Trabzonluluk ruhuna, Karadeniz kültürüne hizmet için görevimizi 3 yıl sürdürdük. Yeni arkadaşımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

 

TRABZON DÜNYA MARKASI
Ardından söz alan Komsuoğlu, “Dernekler insanların sırtını dayadığı yerdir. Örf, adet, kültürünün yanı sıra Trabzon bir dünya markasıdır” diye konuştu. Milletvekili Aygün, Trabzon kültürünün önemini vurgulardı. Civelek ise üyelere sitem etti. Civelek, “Ben Trabzonlular Derneği`nin geçmiş yıllardaki kongrelerinde nasıl bir kalabalığın olduğu hatırlıyorum.
 

 

 

KOCAELİ`NİN BAŞARISI
Lütfen seçtiğimiz başkanımıza ve yönetimine destek olalım” ifadesini kullandı. Son olarak kürsüye çıkan derneğin yeni başkanı olan Sarısüleyman, “Ben ve yönetimime verilen bu onurlu görevi, bizden sonra gelecek yeni nesilede aşılamak en önemli hedefimiz olacak. Hemşerilerimizin yanı sıra, Kocaeli`nin başarısı için hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.


 

 

Orhan Sarısüleyman`ın yönetim kurulu listesi şöyle:

 

Nizam Şen

Sami Durmuşoğlu

Levent Atalı

Satiha Saral

Özgür Algan

Gökhan Meriç

Bülent Kolaylı

Zafer Bilgin

Metin Dilek

Yahya Çuhadaroğlu

Bilgehan Tosun

Osman Öztürk

Bülent Çıtlak

Mehmet Keskin

İbrahim İbrahimoğlu

Kadir Otman

Mehmet Bilici

Fuat Ayar

Nihan Turan 

Abidin Eşkin
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ