KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Trakyalılar’ın gecesine siyasiler akın etti
Trakyalılar’ın gecesine siyasiler akın etti
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 10:49
  • 997
  • 0

Trakyalılar’ın gecesine siyasiler akın etti

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel birlik ve beraberlik gecesine siyasiler adeta akın etti. Trakyalılar gecede doyasıya eğlendi
İzmit Belediye Meclisi`nin CHP`li grup başkan vekili Fikret Gökmen`in başkanlığını yürüttüğü Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Tanyıldız Restaurant`ta birlik gecesi düzenledi. Dernek başkanı Fikret Gökmen ile yönetim kurulu üyeleri; Serkan Şengöz, Orhan Sezer, Naime Ceylan, İlknur Koban, İlkay Demirkol, Ramazan Kafadar, Erdoğan Ersoy ve Metin Ceylan`ın ev sahipliğinde gerçekleşen geceye katılım oldukça yoğundu. AKP, CHP ve MHP`li siyasetçiler geceye adeta akın etti.
 
AKP VE MHP AYNI MASADA
Trakyalılar`ın gecesine; vali yardımcısı Dağıstan Kılıçarslan, AKP`li  milletvekilleri İlyas Şeker ile Zeki Aygün, MHP`li milletvekili Lütfü Türkkan, MHP`li Muammer Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, CHP eski milletvekili Hikmet Erenkaya, Azerbaycan Dernekler Federasyonu Başkanı Bilal Dündar, İl Genel Meclisi`nin CHP`li üyesi İsmet Kanık ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu ile çok sayıda kişi katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı  Gökmen, mutlu günlerinde davetlerini kırmayıp gecelerine katılanlara teşekkür etti.
 
2 MİLYON TÜRK KATLEDİLDİ
Osmanlı Devleti`nin son zamanlarında Balkanlar`da yaşanan acıları hatırlatan Gökmen, dünyada yaşanan en büyük soykırımın Balkanlar`da gerçekleştiğini söyledi. Gökmen, “Ne yazık ki bu soykırımı kimseye anlatamadık. Bizim beceremediğimiz bu işi Amerikalı tarihçi Prof. Dr. Justin McCrathy araştırmalarıyla dünyaya sundu. Yazarın araştırmasına göre 1912-1914 yılları arasında 1,5 milyon insan katledildi ve zorunlu göçe maruz kaldı. 1912-1923 yılları arasında 2 milyon Türk Balkanlar`da katledildi” dedi.
 
DOYASIYA EĞLENCE
Balkan Savaşları döneminde Türkiye`ye göçerken kendisinin de teyzesini kaybettiğini belirten Gökmen, “Köklerimizi asla unutmayacağız ve unutmama gayretinde olacağız. Çünkü biliyoruz ki kökünü ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür” ifadelerini kullandı. Fikret Gökmen ayrıca, 80 bin lira vererek aldıkları yeni dernek binasının 10 bin lira borcu kaldığını ve borcun 2013 yılı nisan ayı da biteceğini söyledi. Konuşmaların ardından şarkıcı Nuray sahne alarak, Trakyalılar`ı doyasıya eğlendirdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ