KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Tren gelir hoş gelir Yeşil gider taş gelir
Tren gelir hoş gelir Yeşil gider taş gelir
Güncel
12 Aralık 2012 Çarşamba 15:47
  • 2052
  • 4

Tren gelir hoş gelir Yeşil gider taş gelir

İl Genel Meclisi toplantısında gündeme gelen Maşukiye’ye açılması planlanan taş ocağı konusunda konuşan AKP’li meclis üyesi Hüseyin Yazıcı, yeşillik alanın bozulmamasını istediğini ifade ederek “Tren gelir hoş gelir, yeşil gider taş gelir” dedi

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları son oturumu yapıldı. Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu`nda yapılan meclis toplantısında sözlü olarak verilen önergelerle birlikte 8 madde görüşüldü. Kandıra, Gölcük, Karamürsel, Başiskele, Kartepe ilçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetleri`nin 2013 yılı faaliyet dönemi için görev almak üzere hayırsever vatandaş önerisini AKP Grup Başkanvekili Celal Özkaraaslan yaptı. 


HAYIRSEVER TEMSİLCİLER

Celal Özkaraaslan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyeti için Kandıra`ya Hasan Kaymaz, Kemal Arslan; Karamürsel için Süleyman Özgen, Mehmet Ketencioğlu; Başiskele için Sadık Küçükyıldız, Sacit Kocatürk; Kartepe için Şaban İşcan, Mehmet Aydın; Gölcük için ise Remzi İşeri ve Murat Açıkgöz`ü önerdi. Yapılan oylamada öneriler oy birliğiyle kabul edildi. 


TAŞ OCAĞI MECLİSTE

İl Özel İdaresi`nin 2012 yılı mali bütçe kapanış işlemleri dahilinde ihtiyaç fazlası ödeneği bulunan gider bütçesindeki iki harcama kaleminden 1.365 bin liranın indirilerek ödenek ihtiyacı olan beş harcama kalemine aktarılması konusunda okunan rapor da görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca CHP grubu tarafından meclise sözlü önerge olarak sunulan Maşukiye`ye yapılması planlanan taşocağı konusu görüşüldü.


BAŞKA BİR YERDEN 
Maşukiye`ye yapılması planlanan taş ocağı ile alakalı gündemin görüşüldüğü mecliste söz alan CHP`li Meclis Üyesi Mehmet Kaçar, hızlı tren yapımı için gerekli olan malzemenin başka bir yerden de alınabileceğine vurgu yaparak oranın yerleşim bölgesi olduğunu hatırlattı. Mehmet Kaçar, “Başka bir alanda olabilir, özel bir malzeme gerekmiyor. Bu taş farklı yerlerden de bulunabilir. Açık olan taşocakları var, oralardan alınsın” dedi.


YEŞİL GİDER TAŞ GELİR 
Daha sonra söz alan AKP`li Meclis üyesi Hüseyin Yazıcı, esprili bir şekilde  “Tren gelir hoş gelir yeşil gider taş gelir” dedi. Yazıcı,  “İnanın ben bu konuyu düşününce uykularım kaçıyor. Alabalık yetiştiren tek dere yanık deredir. Tabi ki hizmetler yapılmalı ama hiç bir zaman kolaycılığa kaçılmamalı. Vekillere söyledim ‘devletin gücü yok mu? Vagonlara koyup bu taşı getirsin` dedim ama maliyetin fazla olması nedeniyle  kabul etmediler. Yetkililer halkı yatıştırdı ama halkın içi rahat değil. Benim de içim rahat değil. Taş ocaklarının yaptığı tahribatı biliyorum. Taş ocağının açılmasından sonra bu tahribat giderilmiyor. Cennet cehenneme dönecekse tren yavaş gelsin” açıklamasında bulundu.  

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ