KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Tren seferlerinde belirsizlik sürüyor
Tren seferlerinde belirsizlik sürüyor
Güncel
23 Aralık 2011 Cuma 08:31
  • 1657
  • 3

Tren seferlerinde belirsizlik sürüyor

Hızlı tren çalışmaları nedeniyle 1 Ocak itibarıyla durdurulması beklenen demiryolu ulaşımı konusunda belirsizlik hala sürüyor

TCDD, Köseköy-Gebze arasında yapılması planlanan hızlı tren hattı için başlayacak olan çalışmalar nedeniyle durdurulması planlanan tren seferleriyle ilgili belirsizlik devam ediyor. TCDD, tarafından ihalesi yapılan hızlı tren hattının 1 Ocak`tan itibaren çalışmalarına başlanacak. 30 ay boyunca İzmit-İstanbul arasında tren çalışmayacak.
 

HENÜZ NETLİK YOK
Ulaşımını trenle sağlayanlar tarafından büyük eleştiri alan uygulamada tren seferlerinin durup durmayacağı ise netlik kazanmadı. Gar müdürü Hüseyin Doğan da konuyla ilgili kendilerine herhangi bir yazı gelmediğini ifade etti “Bize şu an genel merkez tarafından herhangi bir yazı ulaşmadı” dedi.
 

YAZI GELENE KADAR
Konuyla ilgili aydınlatıcı açıklama yapamayan Doğan, “Bize yazı ulaşmadan herhangi bir şey söylememiz mümkün değil. Ama biz biletlerimizi saçmaya devam ediyoruz. Hatta abonman almaya da devam ediyoruz. Yazı gelinceye kadar biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yazıda ‘Durdurun` derlerse durduracağız. Bunu da kamuoyuyla paylaşacağız” sözlerini kaydetti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ