KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Başkan Yaman’dan kitap bağışı
Başkan Yaman’dan kitap bağışı
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 14:26
  • 1356
  • 0

Başkan Yaman’dan kitap bağışı

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Kütüphaneler Haftası kutlamalarında okul kütüphanelerine 1000 kitap hediye etti

Bu yıl 46`ıncısı kutlanan Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Dilovası`nda da bir  tören düzenlendi. Dilovası Belediye Düğün Salonu`nda düzenlenen törene kaymakam Hasan Göç, belediye başkanı Cemil Yaman, ilçe jandarma komutanı Mikail Arıkan, ilçe milli eğitim müdürü Hayrettin Uyar, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, okul müdürleri çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

ÖDÜL VERİLDİ
Dilovası Kaymakamlığı ve belediye başkanlığının birlikte gerçekleştirdikleri Dilovası Okuyor kampanyasında en fazla kitap okuyan öğrencilere ödülleri kaymakam Hasan Göç, başkan Cemil Yaman, jandarma komutanı Mikail Arıkan ve ilçe milli eğitim müdürü Hayrettin Uyar tarafından verildi. Burada yapılan konuşmalarda okuma kampanyasının başarıyla yürütülmesinden dolayı ilçe kaymakamı Hasan Göç`e ve belediye başkanı Cemil Yaman`a teşekkür edildi.

1000 KİTAP HEDİYESİ
Belediye başkanı Cemil Yaman okuma kampanyasına katkı sunmak amacıyla okul kütüphanelerine bin kitap hediye etti. Kitapların kabulünden dolayı milli eğitim müdürü Hayrettin Uyar, başkan Cemil Yaman`a teşekkürlerini sundu. Daha sonra Kütüphaneler Haftası nedeniyle konuşma yapan edebiyat öğretmeni Sündüz Yıldırım okumanın önemine değinerek ükemizde kütüphaneciliğin 900 yıla yakın bir geçmişi bulunduğuna işaret etti. Öğrencilerin şiir dinletileri, halk ezgilerini seslendirmeleri ve folklor gösterilerinden sonra program sona erdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ