KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Tüm Bel-Sen 21. yılını kutladı
Tüm Bel-Sen 21. yılını kutladı
Güncel
20 Aralık 2011 Salı 15:08
  • 922
  • 0

Tüm Bel-Sen 21. yılını kutladı

KESK’ bağlı Tüm-Bel-Sen, kuruluşunun 21. yılını pasta keserek kutladı

İlimizdeki 8 belediyede örgütlü bulunan Tüm-Bel-Sen Kocaeli Şubesi, kuruluşunun 21. yılını sendika binasında kutladı. Yapı Yol-Sen, Eğitim-Sen, SES, CHP İl Emek Komisyonu, BDP, EMEP, TKP, Halkevleri, Kocaeli Dersimliler Derneği, Tüm Bel-Sen eski başkanları Bedriye Yıldızeli ve Atanur Gökbulak, Alevi Kültür Derneği Kocaeli Şubesi, ÖDP ile sendika üyelerinin katıldığı toplantıda pasta kesilerek 21. yıl kutlandı.
 

ENGELLER YILDIRMADI
Kocaeli şube başkanı Erdal Karakuş, yaptığı konuşmasında emek, demokrasi, özgürlük ve barış güçlerine yönelik saldırılarının her geçen gün artarak devam ettiğini ifade etti. Karakuş, “Ancak her türlü engele rağmen gücümüze güç katıyoruz. Bugünkü kutlamamız da birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Engeller bizi yıldırmadı, aksine daha güçlü bir şekilde yine alanlardayız” dedi.
 

YASAL GÜVENCE ŞART
Karakuş, “Eğer sorunumuza bir çözüm getirilecekse yönetimde bizimde söz sahibi olmamız gerekli. Demokrasi ancak böyle sağlanır. Ayrıca eşit işe eşit ücret, ek ödemelerin emekli maaşlarına bağlanması gibi birçok konu yasal güvence altına alınmalı. Bu bağlamda yarın (bugün) tüm Türkiye`de yapılacak olan greve sendikal haklara değer veren tüm sendikacılarımızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ