KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Tuncay Emirli minikler oynarken öğreniyor
Tuncay Emirli minikler oynarken öğreniyor
Güncel
23 Aralık 2012 Pazar 10:04
  • 828
  • 0

Tuncay Emirli minikler oynarken öğreniyor

Tuncay Emir Eğitim Kurumları’nda verilen ‘Mind Lab’ eğitimi sayesinde minik öğrenciler hem oyunlar oynuyor hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak deneyimler kazanıyor

Özel Tuncay Emir Anaokulu`nda 5-6 yaş grubu öğrencilere yönelik İngiltere kökenli ‘Mind Lab` eğitimi veriliyor. Bu eğitim; çocukların oyun oynayarak sorun çözebilme becerilerini geliştiren, dikkat problemlerini azaltan, başarmak gibi yenilginin de doğal bir durum olduğunu onlara kazandıran ayrıca bilişsel, sosyal becerileri geliştirmeyi oyun yoluyla öğreten bir sistem. Tuncay Emir Eğitim Kurumları ise bu sistemin İzmitte uygulayıcısı durumunda.

 
HEYECANLANDILAR
Geçtiğimiz günlerde Türkiye ‘Mind Lab`ın eğitim sorumlularından Serçin Demirağı Anaokulu Eğitim Koordinatörü Doç. Dr. Elif Çelebi Öncü, anaokulu öğretmenleri, kurum yöneticileri ve velilerin katılımıyla bir Mind Lab toplantısı yapıldı. Çocukların eylül ayından bu yana bu eğitimle neler öğrendiğini izleyen veliler, mutluluklarını ve çocuklarının başarıları karşısındaki heyecanlarını gizleyemedi. 
 
OYUNUN ÖNEMİ
Eğitimin temelinin oyun olduğunu vurgulayan 5 yaş sınıfı öğretmeni Hülya Türker, özellikle de okul öncesindeki oyunun öneminin yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyledi. Türker, “Uzun yıllardır bu işin içinde olan bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki bu eğitimi alan çocuklarımız çok şanslı. Çünkü sosyal hayatın devamlılığı için gerekli olan pek çok şeyi eğitimin içindeki oyunlar sayesinde deneyimliyorlar, öğreniyorlar ve farkına varmadan hayatlarına katıyorlar. Bizim dahi bu eğitimler sırasında fark edip öğrendiğimiz bir sürü şey var diyerek sözlerini tamamladı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ