KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Bahçeşehir Koleji bu yıl ÖSS’de yer almayacak!...
Bahçeşehir Koleji bu yıl ÖSS’de yer almayacak!...
Eğitim
31 Mart 2010 Çarşamba 18:22
  • 1284
  • 2

Bahçeşehir Koleji bu yıl ÖSS’de yer almayacak!...

Özel Bahçeşehir Koleji bu yıl hizmete açtığı yeni binasında dört dörtlük eğitim veriyor. Son dört yılın en başarılı okulu olan kolej, bu yıl ÖSS’de yer alamayacak

İlimizin gözde özel kurumlarından olan Özel Bahçeşehir Eğitim Kurumları bu yıl yeni binasında hizmet veriyor. 10 bin 599 metrekarelik alan üzerine 4,5 ay gibi kısa bir sürede inşaatı tamamlanan kampuste eğitim adına her şey düşünülmüş. 470 mevcutlu okulda 281 ilköğretim, 91 ortaöğretim öğrencisi eğitim alıyor. ‘U` şeklinde fiziki yapıya sahip olan okulun yanına önümüzdeki yıl yeni bir bina daha yapılacak. 32 derslikten oluşan okulda eğitim adına yok yok. Okulda 2 bin 600 kitaptan oluşan kütüphane, laboratuarlar, müzik ve resim atölyeleri, spor salonları, jimnastik salonları, çok amaçlı salon ve bunun gibi bir çok etkinlik sınıfı bulunuyor. 

LİSE SON SINIFTA ÖĞRENCİ YOK
Oyun parkları ve spor sahalarına da sahip olan okulun anasınıfı bölümüne de yoğun talep var. Anasınıfında 94 öğrenci eğitim alıyor. Okulda 10 memur, 6 güvenlik, 13 temizlikçi ve 1 bahçıvan görev yapıyor. Okulun SBS ve ÖSS`de de büyük başarıları var. SBS yerleştirmede yüzde yüz başarı elde eden okul, ÖSS`de de son 4 yılın birincisi oldu. Ancak ilk yılında liseye öğrenci alınmadığı için okul bu yıl ÖSS`ye katılamayacak. Bilgisayarlı eğitim yapılan sınıflarda, ofis sistemi de kullanılıyor. Ayrıca devletin sınav sisteminin yer aldığı Vitamin`le anlaşma yapan okul, bundan böyle Uğurlu Vitamin sistemini de kullanacak.

YENİ YÖNTEMLER
Okul bu yıl İngiltere`nin en ünlü eğitim kurumu olan Knightsbridge  Koleji ile birlikte Global Vatandaşlık Eğitimi`ne de kademeli olarak geçilecek. Okulda kullanılan diğer bir eğitim modeli de Kişiye Özgü Eğitim Modeli. Bunun dışında okulda bale, modern dans, satranç, basket, eskrim, halk oyunları, koro, davul, ritm, yan flüt eğitimi gibi birçok sosyal etkinliklere de yer veriliyor. Tüm bunların yanında sık sık yapılan veli toplantılarıyla da öğrenci, okul ve veli işbirliği sağlanıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ