KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Yıldızlar buz hokeyi ligi başladı
Yıldızlar buz hokeyi ligi başladı
Salon Sporları
13 Nisan 2010 Salı 15:27
  • 845
  • 0

Yıldızlar buz hokeyi ligi başladı

Gençlik ve Sporn İl Müdürlüğü ve Buz Hokeyi İl temsilciliği, Yıldızlar Ligi Buz Hokeyi’nin startını verdi. Lige dört takım katıldı ve ilk hafta maçları nefesleri kesti

KIRAN KIRANA MAÇLAR
Gençlik Spor İl Müdürlüğü`nün öncülüğünde Buz Hokeyi İl temsilciliği tarafından bu sene ilk kez düzenlenen Buz Hokeyi Ligi`ne ilimizden Kağıtspor, Şirintepespor  ve Derince Belediyespor takımları katıldı. Çok çekişmeli geçen minik buz hokeycilerin maçlarına aileler büyük ilgi gösterdi. Lig sonunda başarılı olan takımlar ilimizi Türkiye Kupası için Ankara`da temsil edecek. Buz Hokeyi il temsilcisi Metin Alemdar yaptığı açıklamada amaçlarının buz hokeyi takım sayısını Kocaeli`den arttırıp tüm yaş kategorilerinde ilimizde lig oynanmasını sağlamak olduğunu belirtti. 


DÖRT TAKIM KATILDI

Bu sene ilk defa buz hokeyi ligine katılan Derince Belediyespor kordinotörü Şeref Bayraktar‘da yaptığı açıklamada “ileriki dönemde buz hokeyinde diğer yaş grublarında da takım oluşturacaklarını, buz hokeyi branşıyla birlikte branş sayılarının 14 e çıktığını söyledi. Buz Hokeyi`nin Türkiye`deki önemli kulüplerinden biri haline gelen Şirintepespor Kulübü branş kaptanı Aykut Sunar`da yaptığı açıklamada ilimizde ilk defa oynanan yıldızlar ligi sayesinde yıldız sporcuların geçmiş senelere nazaran daha fazla maç yapma imkanı bulacağını bu uygulamanın minik yaş grubunda da başlatılmasını il temsilciliğine ve federasyona ilettiklerini belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ