KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Türkçakal’ın damadı Tabip Odası’nda aday
Türkçakal’ın damadı Tabip Odası’nda aday
Güncel
08 Nisan 2010 Perşembe 15:56
  • 1704
  • 4

Türkçakal’ın damadı Tabip Odası’nda aday

Eski milletvekili merhum Ömer Türkçakal’ın damadı Dr. Cüneyt Özkürkçügil, Çağdaş Demokratik Hekimler Grubu’nun adayı oldu

Kocaeli Tabip Odası`nın 8-9 Mayıs`ta yapılacak olağan genel kurulu öncesi CHP eski il yöneticisi Dr. Cüneyt Özkürkçügil adaylığını ve yönetimini açıkladı. 1998 yılından bu yana seçimlerde kazanan Çağdaş Demokratik Hekimler Grubu`nun adayı olan Özkürkçügil`in adaylık açıklaması Tabip Odası`nda gerçekleşti. 24-25 Nisan tarihinde yeterli çoğunluğun sağlanamayacağına kesin gözüyle bakıldığı için 8-9 Mayıs tarihinde saat 10.00`da Plajyolu Mahallesi`ndeki oda binasında yapılması muhtemel kongre öncesi başkan adayı Özkürkçügil, yönetimi ve çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
 

10 YILDIR KAZANIYOR
Aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve eksi milletvekili merhum Ömer Türkçakal`ın damadı da olan Özkürkçügil, son 10 yıldır Çağdaş Demokratik Hekimler Grubu`nun seçimi kazanarak tabip odasını yönettiğine dikkat çekerek başladığı konuşmasında “12 yıldır Tabip Odası`na başkanlık yapmış büyüklerimizle yola çıktık. Hepsi benimle birlikte listemde yer aldı. Deneyim kazanmış ekiple hareket ediyoruz” dedi. Oda olarak yapılan çalışmaları da değerlendiren Cüneyt Özkürkçügil, konuşmasını şöyle sürdürdü;
 

ÇALIŞMALARI ANLATTI
“Kocaeli`nde işyeri hekimliğinin özel şirketler kanalıyla taşeronlaşmasına engel olduk. Bu mücadelemiz tüm tabip odalarına örnek olarak, yayıldı. Ayrıca SGK tarafından işyerlerine hekim atanmasında odamızı bypass eden genelgelerin ilimizde uygulanması, odamızın açtığı dava sonucunda iki defa engellendi. TTB mevzuatına uymadan işyeri hekimliği yapanların yetkileri de iptal ettirildi. Yerine ilkelerimize uygun, odamıza üye hekimler atandı.” 


Çağdaş Demokratik Hekimler Grubu Yönetim Kurulu Listesi;

Cüneyt Özkürkçügil (KOÜ TIP Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı), Başar Çolak (KOÜ TIP Fakültesi Adli Tıp Anabiyim Dalı Başkanı), Ersin Karagöz (Büyükşehir Belediyesi- pretisyen hekim), Özcan Güneşen (Kocaeli Devlet Hastanesi-FTR Uzmanı), Öner Aydın (Kocaeli Devlet Hastanesi-Pratisyen hekimi), Hüseyin Aktürk (Özel TIP Merkezi-Pediatrist) ve Mehmet Pak (Gebze Fatih Devlet Hastanesi-Doktor)

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ