KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak
Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak
Güncel
29 Ekim 2009 Perşembe 08:31
  • 1248
  • 2

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak

Bugün bizim en büyük bayramımız

Atatürk`ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 86. yılına ulaşmanın coşkusunu yaşıyoruz.

Bu mutlu günümüzde Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımızı ve Cumhuriyetimizin temel değerlerine olan inancımızı bir kez daha haykırıyoruz.

“Atatürk`ün Türk ulusuna en büyük armağanı olan laik cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak, Türk ulusunun en kutsal görevidir” diyoruz.

CUMHURİYETİMİZİN 86. YILI KUTLU OLSUN

 Türkiye Cumhuriyeti`nin 86`ıncı kuruluş yıldönümü bugün törenlerle kutlanıyor. Her ilçede ayrı ayrı kutlanacak olan bayram, merkez ilçede 25 okuldan bin 250 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek

29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı bugün tüm Türkiye`de olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlanıyor. İlimize bağlı 12 ilçede ayrı ayrı kutlanan bayramın, iki gün önce başlayan programına bugün de resmi bayram kutlamasıyla devam edilecek. Bugün saat 10.00`da vali Gökhan Sözer, makamında tebrikleri kabul edecek. Doğu Kışla Parkı`ndaki resmi geçit töreni ise saat 11.00`de başlayacak. İl koordinatörü Erdem Karayel ve bayram koordinatörü Gürhan Öztürk yönetimindeki bayram kutlamasında büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları bir kez daha saygıyla anılacak. Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal  Marşı`nın okunmasıyla başlayacak ve vali Sözer`in günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasıyla devam edecek.

 


BAYRAKLARLA RESMİ GEÇİT

Körfez Fen Lisesi`nden Dilara Açıkgöz ve Bülent Dilek`in şiirlerinden sonra kutlamalar Ulugazi İ.Ö.O.`nun halk oyunları gösterisiyle sürecek. Bugün kutlanan 29 Ekim coşkusunda, bazı “ilklere” de imza atıldı. 800 ilk ve ortaöğretim öğrencisinden oluşan Gençlik Korosu`nun dün Anıtpark`da verdiği başarılı konserden sonra, bugün de resmi geçite katılan öğrencilerin tümü ellerinde Türk bayrağıyla geçecek. Bu yıl ikinci kez “uygun adım” dışında yürüyecek olan öğrencilerin bayraklı yürüyüşünün renkli  görüntülere sahne olması bekleniyor. Bayrama bazı özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin öğrencileri de ilk kez katılacak.


DİĞER ETKİNLİKLER

29 Ekim kutlamaları çerçevesinde bugün yapılacak diğer etkinliklerin bazıları da şöyle: Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve üç gün sürecek olan Cumhuriyet Satranç Turnuvası SASEM`de  saat 10.00`da başlayacak. Yine aynı saatte Seka Spor Salonu`nda Cumhuriyet Kupası Güreş Şampiyonası düzenlenecek. Saat 12.00`de Sanat Sokağı`nda açılacak olan Atatürk konulu fotoğraf sergisini ADD hazırladı. Saat 14.00`de Büyükşehir Belediyesi`nin Briç Spor Klübü Tesisleri`nde  briç yarışmaları düzenlenecek. Askeri bandonıun konseri ise, saat 16.00`da Sabri Yalım Parkı`nda yapılacak. 31 Ekim Cumartesi günü de Yuvacık Aksığın`da 86.yıl Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlenecek.

 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ