KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Türkiye Kamu–Sen 4-C’liler için atağa geçti
Türkiye Kamu–Sen 4-C’liler için atağa geçti
Güncel
30 Aralık 2012 Pazar 09:25
  • 1749
  • 0

Türkiye Kamu–Sen 4-C’liler için atağa geçti

4-C’lilerin kadroya alınmasına ilişkin kanun tasarısına destek amacıyla, Türkiye Kamu–Sen 4-C’li üyeleri trafından doldurulan dilekçeler başbakanlığa gönderilecek
Türkiye Kamu–Sen İl Başkanlar Kurulu, yaptığı toplantıda büyük bir kangren haline gelen 4-C`lilerin durumunu görüşmek üzere toplantı yaptı. Türkiye Kamu–Sen İl Kurulu Başkanı Rıfat Oypan başkanlığında  yapılan toplantı öncesinde açıklama yapan Oypan, “4-C`liler ilgili avukatımız Resul Bozkurt ve 4-C`li arkadaşlarımızı temsil eden Kazım Bozkurt`un, 4-C`lilerin kadroya alınması yönünde katlılarıyla hazırlanan taslak önce genel merkezimize, daha sonrada Türkiye Büyük Millet Meclisi`nde muhalefet partisi tarafından sunuldu. Kabul görür mü görmez mi bilmiyoruz ama buna destek olarak 4-C`lilerin kadroya alınması için dilekçe dağıtacağız. Sonra toplayacağımız dilekçeleri başbakanlığa ulaştıracağız” dedi.
 
4-C ÇALIŞTAYI YAPILACAK
Kocaeli`de 100 tanesi eğitimde olmak üzere 150 tane 4-C`li üyelerinin bulunduğunu belirten Oypan, “11,12  ve 13 Ocak tarihlerinde 4-C`liler için Ankara`da olacağız. 11 Ocak`ta bakanlık önünde eylem yapacağız. 12 ve 13 Ocak tarihlerinde ise tamamen 4-C`lilerin haklarının konuşulacağı bir çalıştay yapılacak. Çalıştayda tüm yönleriyle 4-C ele alınacak. Daha önce Adalet Bakanlığı, Maliye ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanları, SGK ve İŞKUR çalışnalarının sorunları ele alındı. Gelecek hafta ise tamamen 4C`liler ele alınacak” şeklinde konuştu. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ