KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Kaçak yapılara taviz vermeyeceğiz
Kaçak yapılara taviz vermeyeceğiz
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 16:18
  • 1690
  • 13

Kaçak yapılara taviz vermeyeceğiz

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut makamında gerçekleştirdiği basın açıklamasında Üçtepelilere müsterih olun mesajı verirken, ''Kaçak yapılar konusunda taviz vermeyeceğiz'' dedi

Üçtepeler`de gerçekleştirilmek istenen ve bölge halkının tepkileri sonucu ertelenen kaçak bina yıkımlarıyla alakalı olarak bir basın açıklaması gerçekleştiren İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut yalnızca 6 ruhsatsız binanın yıkılacağını, yıkımların Nisan 2009 yani seçim sonrası yapılan kaçak yapıları kapsadığını ifade etti.

KANAMAYI DURDURACAĞIZ
Göreve geldikleri günden bu yana ayrımcılık ve kayırmacılık yapmadıklarını dile getiren Bulut, “Biz yasal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Büyükşehir ve Kaymakamlık tarafından bize intikal eden görevimizi yapıyoruz. Kaçak yapılar ciddi bir sorun. Öncelikle var olan kanamayı durdurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

6 BİNA YIKACAĞIZ
Bölge sakinlerinin sıra bize gelecek endişesiyle yıkımlara tepki gösterdiğini dile getiren Bulut şunları kaydetti; “Biz garibanların evini yıkmıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yapılmış olan kaçak binaları yani Nisan 2009`dan bu yana yapılmış olan 6 binayı yıkacağız. Bu binalardan dördü zaten aynı kişiye ait. Diğer ikisi ise mutlak tarım alanı içerisinde kalıyor.

MÜSTERİH OLUN
Ve tamamı içinde oturulmayan binalar. Bölgedeki vatandaşlar müsterih olsunlar. Bu tarihten önce yapılan kaçak binaların yıkımı söz konusu değil. Bizden önceki belediye yetkilileriyle ilgili yargı süreçleri devam ediyor. Biz de aynı duruma düşmemek için bu kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirmek zorundayız. 6 bina ile çözebileceğimiz sorunun ileride 40-50 binaya yükselmesini istemiyoruz.”

PASHA PALAS`TAN BAŞLAYACAKTIK
Pasha Palas Hotel`in kaçak olan restoran eklentisi hakkında da açıklama yapan Bulut, “İlk önce yıkıma Pasha Palas`tan başlama kararı almıştık. Fakat mahkemeden çıkan yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle pas geçip diğer yıkımlara başlamak zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

İMAR PLANI HAZIRLANIYOR
Ardından Üçtepeler`in imar planı için çalışmaya başladıklarını ifade eden Bulut, 3-4 ay içerisinde imar planının Büyükşehir Belediyesi`ne gönderileceğini söyledi. Bulut, “Adalet ve hukuk dışında kırmızı çizgilerimiz yok. Kaçak yapılar konusunda taviz vermeyeceğiz” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ