KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Tuvalete gitti işinden oldu
Tuvalete gitti işinden oldu
Güncel
26 Kasım 2010 Cuma 08:34
  • 4204
  • 8

Tuvalete gitti işinden oldu

İSU Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kandıra şantiyesinde çalışan müteahhit firma personeli bekçi Seyfullah Aydın, sadece tuvalete gittiği için işten çıkarıldığını iddia etti

İSU Genel Müdürlüğü`ne bağlı Kandıra şube şantiyesinde geçtiğimiz aylarda 5 bin adet su sayacının çalındığı gece nöbet tutan kadrolu personel görevine devam ederken, müteahhit firma personeli bir bekçi tuvalete gitmek için yerinden ayrıldı diye genel müdür İlhan Bayram`ın talimatıyla işinden oldu. Daha önce gazetemizde çıkan “İSU`da çifte standart” başlıklı haberimizde; müteahhit firmada çalışan bekçi ile kadrolu bekçi arasında uygulanan çifte standarttan bahsetmiştik.
 

BAYRAM, TALİMAT VERDİ
İSU Genel Müdürlüğü`ne bağlı Kandıra şube müdürlüğü şantiyesinden kadrolu bir işçi bekçilik yaparken 5 bin adet su saati çalınmış, fakat bu konu hakkında soruşturma başlatılmasına rağmen sayaçlar çalındığı gece nöbetçi olan kadrolu personel hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde müteahhit firma personeli olan bir bekçi gündüz nöbetinde ihtiyacını gidermek için lavaboya gittiği sırada İSU Genel Müdürü İlhan Bayram şantiyeye gelerek, bekçiyi yerinde bulamadığı için savunmasını alıp, işten çıkarılması talimatını vermişti.
 

ÇİFTE STANDART VAR
Müteahhit firmada çalışan Seyfullah Aydın önceki gün gazetemize gelerek işten çıkarıldığını söyledi. İSU Genel Müdürlüğü`nün müteahhit firması Okan A.Ş., İlhan Bayram`ın talimatına uyarak Seyfullah Aydın`a yazı gönderdi ve iş akdine son verildiğini bildirdi. İSU`da uygulanan çifte standatı gözler önüne seren bekçi Aydın, şunları kaydetti: “İSU`dan 5 bin adet sayaç çalındı. Bu sayaçlar çalındığı gece nöbetçi olan personele kimse dokunmazken, beni işten kovdular. Peki neden; ‘Tuvalete gittim` diye.
 

PROTOKOLE UYULMADI
Ben Kurteli Köyü`nde 10 yıl boyunca su ustalığı yaptım. Köyümüz İSU`ya bağlanınca bizimle protokol imzaladılar ve kadrolu olarak işe alacaklarını söylediler. Ancak bizi müteahhit firmaları Okan A.Ş.`ye verdiler. Buna bile razıydım ama buradan da kovdular. Bu yaptıkları diğer işçilere gözdağı vermek içinmiş.  İş mahkemesine dava açacağım. Hakkımı sonuna kadar savunacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım.”


Seyfullah Aydın`ın savunması

25/09/2010 tarihinde Kandıra merkez şantiyesinde gece nöbetimi tutuyordum. Saat 18.15 sıralarında ihtiyaç gidermek için tuvalete girdim. Çıktığımda sayın genel müdürümüz İlhan Bayram`ın şantiyemize geldiğini ve çıkmak üzere olduğunu gördüm. Hemen yanına koşarak ‘hoşgeldiniz efendim` dedim. Kendisi de ismimi sorarak daha dikkatli olmam gerektiğini söyledi. Ben de ‘tamam efendim` dedim. Daha sonra şantiyeyi terk etti. Sayın genel müdürümüz geldiğinde şantiyedeydim. Görev yerimi kesinlikle terk etmedim. Zaten kendisinin yanına dışarıdan değil, şantiye içerisinden koşarak geldim.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ