KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7917 TL
  • 6.4716 TL
  • 7.7687 TL
Kocaeli Zirve
"Tuvaletleri bırakın işçilere verdiğiniz sözü tutun"
Güncel
04 Aralık 2019 Çarşamba 12:58

"Tuvaletleri bırakın işçilere verdiğiniz sözü tutun"

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi meclisinde dün yaşananlarla ilgili açıklama yaparak işçilerinalacaklarını gündeme getirdi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy şunları söyledi, “İzmit Belediyesinin bu ayki meclis toplantısı basına yansıyan şekliyle yine kısır tartışmaların gölgesinde geçti. Bolca polemik, siyasi atışma yapıldı. İşçileri asgari ücretle çalışan bir belediyenin başkanı bazı tuvaletleri ücretsiz yapma kararı alacağını duyurdu. Güzel ama işçilerimizin düşük maaşlarıyla kim ilgilenecek? İzmit Belediyesinde çalışan, İzmit halkına hizmet eden ve enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilen bin 200 işçiye seçimden önce verilen sözler ne olacak?

"SÖZLER YERİNE GETİRİLSİN"

Bu konuyu defalarca gündeme getirmemize ve basın yoluyla kamuoyuna açıklama yapmamıza rağmen hala ne işçilere ne de kamuoyuna bilgilendirme yapılmamıştır. İzmit Belediyesi işçileri 8 aydır sayın başkanın kendilerine verdiği sözü tutmasını beklemektedir. Bizler İzmit Belediyesi meclisinden bu kısır tartışmaların yerine İzmit halkının sorunlarına dokunan ve seçimden önce işçilere verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Umut ediyoruz ki bir dahaki meclis görüşmesinde bin 200 işçiye verilen sözlerin yerine getirileceği bir karar alınır."

DİĞER HABERLER

KESMAR'dan alacağı olanlar dikkat!

KESMAR'dan alacağı olanlar dikkat!

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde 1990 yılında kurulan ve 28 yıldır 8 şubesiyle hizmet veren süpermarket zinciri KESMAR İnşaat Taahhüt Gıda ve Turizm Pazarlama Sanayi İçi ve Dış Ticaret Limited Şirketi konkordato talebinde bulunmuştu. İnşaat işleri dolayısıyla sıkıntıya giren firm için Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi kesin mühlet kararını açıklamış, şirket için 1 yıl kesin süre tanınmıştı. KESMAR ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ