KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Ücretsiz İSG-YS eğitimi
Ücretsiz İSG-YS eğitimi
Güncel
18 Aralık 2011 Pazar 14:43
  • 955
  • 0

Ücretsiz İSG-YS eğitimi

İSGİP kapsamında, 8 ilde ücretsiz olarak gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSG-YS) eğitimlerinin son durağı Kocaeli oldu

İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi (İSGİP) kapsamında, 8 ilde gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSG-YS) eğitimleri Kocaeli`de de yapıldı. EmexOtel`de gerçekleşen eğitimde, katılımcıları Finlandiyalı Dr. Heikki Latinien bilgilendirdi. ISG Uzmanı Furkan Kahraman iseeğitimde, “Ücretsiz olan eğitimlerimiz işçiler, birim amirleri, danışmanlar, nezaretçiler, iş güvenliği uzmanları, orta ve üst düzey yöneticiler de dâhil olmak üzere atölye seviyesinden yönetim kadrosuna kadar herkese açık yapılıyor” dedi.

 

 

KAPSAMLI REHBER
Kahraman, “Türkiye`de metal, inşaat ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren 128 KOBİ ile başarılı çalışmaların yürütüldüğü İSGİP, kendi alanında Türkiye`de gerçekleştirilen en kapsamlı eğitimlerden olan İSG-YS eğitimleri ile profesyonellere ulaşıyor. İşletme düzeyinde bir İSG-YS oluşturulması üzerine yoğunlaşılan proje kapsamında, sektöre özel kapsamlı rehberler de hazırlanıyor. Eğitimler kapsamında risk değerlendirmeleri, performans izleme araçları, kaza ve olay raporlama yöntemleri ile kontrol faaliyetlerine ilişkin pratik örnekler ele alınıyor” diye konuştu.

 

 

GÜVENLİK KÜLTÜRÜ
Kahraman, “İSGİP ile işyerlerinde güvenlik kültürünün oluşturulması amaçlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü`nün yararlanıcısı olduğu İSGİP, AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) desteğinde yürütülüyor. İSGİP`in çalışmalarına, 16 metal, maden ve inşaat firmasıyla başlandı” şeklinde konuştu. Projeyle iş kazası ve meslek hastalıklarının, iş hayatının bir parçası olmadığının ve çoğu zaman basit tedbirlerle önlenebilir olduklarının fark edilmesine yardımcı olmak hedefleniyor.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ