KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
UKOME Karaloğlu’nu bekliyor
UKOME Karaloğlu’nu bekliyor
Güncel
30 Kasım 2010 Salı 17:18
  • 3321
  • 0

UKOME Karaloğlu’nu bekliyor

13 Nolu Kooperatif’in İbrahim Karaosmanoğlu ve Münir Karaloğlu’na açtığı dava görüldü. Mahkeme heyeti Karaloğlu’nun talimatla alınan ifadesinin beklenmesine karar verdi

13 No`lu Şehiriçi Otobüsçüler Kooperatifi`nin UKOME ve Büyükşehir Belediyesi`ne açtığı davaya devam edildi. UKOME`nin koltuk sayısını 13`ten 50`ye çıkarması nedeniyle görülen davada kooperatif başkanı Tevfik Özkaraaslan, avukatı Mustafa Alp ile tutuksuz olarak yargılanan sanıklar Salih Kumsar, Ekrem Tüzün ve avukatı Hüseyin Acurman hazır bulundu. 2. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülen davaya tutuksuz olarak yargılan sanıklar Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Van Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, Hakan Yılmaz, Ertan Yıldız, Kadir Uygun, Mehmet Çelikel ve Ömer Mete ise katılmadı.
 

İSPAT ETSİN
Davaya ilk kez gelen kooperatif başkanı Özkaraaslan sanıklardan şikayetçi olduklarını dile getirerek “Uygulamayla kooperatif zarar gördü” dedi. Sanıkların avukatı Acurman ise “Tevfik Özkaraaslan ile kooperatif bu suçtan hiçbir şekilde zarar görmemişdir. Bu davada görevi kötüye kullanma suçu var, ancak bu suçtan kooperatifin zarar görmesi söz konusu olamaz. Kooperatif kendi zararının olduğunu ispat etsin, o zaman davaya katılma taleplerini kabul ederiz. Aksi taktirde davaya katılmalarının reddedilmesini istiyoruz” diye konuştu. Mahkeme heyeti, sanıklardan Yıldız ile Karaloğlu`na yazılan talimatla alınan ifadesinin beklenmesine karar verip, davayı 22 Şubat tarihine erteledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ