KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
UKOME zammı gündemine aldı
UKOME zammı gündemine aldı
Güncel
30 Kasım 2012 Cuma 23:29
  • 2166
  • 13

UKOME zammı gündemine aldı

Şehiriçi ulaşım zammı yeniden gündemde. UKOME, geçen ay gündemine almadığı yüzde 20 oranındaki ulaşım zammını bu kez gündemine aldı. Kooperatifler yılbaşına kadar zam bekliyor

Doğalgaz, elektrik ve akaryakıta gelen zamların ardından şehir içi ulaşım kooperatifleri geçtiğimiz ay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı`na yüzde 20 oranında zam talebinde bulunmuştu. 8 ay önce aldıkları zamdan sonra bir yıl içinde ikinci kez zam talebinde bulunan şehir içi ulaşım kooperatifleri tepki çekince UKOME yönetimi, geçtiğimiz ay talebi gündemine almayarak ertelemişti. Önceki gün toplanan UKOME yönetimi bu kez zam talebini gündemine aldı ve görüşülmesi için bir alt komisyona  gönderdi.

 
YILBAŞINA KADAR ALIRIZ
UKOME`nin zam kararını gündemine alması şehiriçi ulaşım kooperatifleri arasında sevinçle karşılandı. Akaryakıta yapılan zamdan sonra çok zor durumda kaldıklarını söyleyen 5 No`lu Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Mustafa Kurt, “UKOME geçtiğimiz ay gündemine almadığı zam talebimizi önceki gün yaptığı toplantıda gündemine aldı. Talep bir alt komisyona gönderildi. Yılbaşına kadar zam kararının onaylanmasını bekliyoruz. Bu sektörde çalışan bizler zor durumdayız. Bu zam mutlaka verilmelidir” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ