KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
UKOME’nin gündeminde zam yok!
UKOME’nin gündeminde zam yok!
Güncel
17 Ekim 2012 Çarşamba 10:32
  • 7588
  • 7

UKOME’nin gündeminde zam yok!

UKOME’nin gerçekleşen toplantısında 57 gündem maddesi görüşülürken, otobüsçülerin zam talebi gündeme dahi alınmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)`nin iki ayda bir yaptığı olağan toplantı Antikkapı Restaurant`ta gerçekleşti. Genel sekreter Ersin Yazıcı`nın başkanlık ettiği toplantıya 22 kurum üyesi katılırken, 57 gündem maddesi görüşüldü. Şehiriçi otobüs kooperatiflerinin ulaşım için talep ettiği zam konusunun hiçbir şekilde gündeme alınmaması ise dikkat çekiciydi. 


TALEPLER DİNLENDİ

UKOME`nin trafik ve ulaşımla ilgili gerçekleştirdiği toplantıya; genel sekreter Ersin Yazıcı, genel sekreter yardımcısı Tahir Büyükakın, kara ulaşım şube müdürü Salih Kumbar ve üyeler katıldı. Toplantıda, Kocaeli genelindeki trafik sorunları hakkındaki talepler ve ulaşımla ilgili öneriler görüşüldü. Yazıcı, akaryakıta gelen zamdan sonra ulaşıma da zam yapılmasını isteyen otobüs kooperatiflerinin talebinin gündemde yer almadığını belirtti. 


OTOBÜSÇÜLER KAPIDAYDI

Yazıcı, “Şuan için zam talebi gündemimizde yok. Ama gündem dışı gelirse değerlendirebiliriz” diyerek konuyu geçiştirdi. UKOME toplantısını gerçekleştirirken Antikkapı Restaurant`ın önüne S.S. 5 No`lu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt, üyesi Turan Karakaya, 13 No`lu Şehiriçi Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Hasan Öztürk, üyesi Oktay Ata ve 124 No`lu Kooperatif Başkanı Güven Köysu gelerek toplantı sonucunu bekledi.


TAM 2, ÖĞRENCİ 1,35 TL

Kooperatif başkanı Mustafa Kurt, zammın yılbaşına kadar kesinlikle yapılması gerektiğini belirterek, “Bu ayki toplantıda zam talebimizi gündeme almadılar. Ama bizler önümüzdeki aya alınması için elimizden geleni yapacağız” dedi. Başkan Kurt, maliyetlerinin akaryakıta yapılan zamla birlikte yüzde 35`lere kadar yükseldiğini belirtti. Aylık giderlerin zamlarla birlikte arttığını kaydeden Kurt, istedikleri yüzde 20 zamla birlikte ücretlerin; tam 2 TL, öğrenci 1,35 ve indirimlinin ise 1,60 TL olacağını açıkladı.


%100 HAKLI RAPORU
Başkan Kurt, konuşmasının sonunda ise zam taleplerinin UKOME tarafından yapılan toplantıda gündeme alınmasıyla birlikte rapor için komisyona sevk edilecek kararın üniversiteye gideceğini açıkladı. Kurt, “Eğer üniversiteye çıkarsa, zam talebimizde yüzde yüz haklı raporu çıkar” dedi. Kurt, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, zam olmadığı taktirde kontak kapacaklarını söylemişti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ