KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ulaşım zammı kapıda
Ulaşım zammı kapıda
Güncel
18 Aralık 2012 Salı 11:17
  • 3317
  • 35

Ulaşım zammı kapıda

Toplu taşıma hizmeti veren otobüs ve minibüsçülerin talep ettiği zam, yılbaşında belli olacak. Kooperatif başkanı Hasan Öztürk ise “Yapılacak zamma gerçekten ihtiyacımız vardır” dedi

Şehir içindeki ulaşım kooperatifleri, özellikle akaryakıta yapılan zamlardan sonra, maliyetlerin çok yükseldiğini belirterek Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)`ye yüzde 20 zam talebinde bulunmuştu. 8 ay önce yüzde 15 zam alan otobüs ve minibüsçüler akaryakıta yapılan yüksek zamdan sonra, ikinci kez zam talebinde bulunmuş, fakat Büyükşehir Belediyesi, bu talebe yanaşmamıştı. Otobüs ve minibüsçü esnafı zam taleplerinde ısrar edince UKOME, geçtiğimiz haftalarda bu talebi gündemine almış ve görüşülmek üzere bir alt komisyona göndermişti. 

 
İHTİYACIMIZ VAR 
Ulaşım zammını yılbaşına kadar almak istediklerini söyleyen Derince-İzmit arasında çalışan 13 No`lu Şehiriçi Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Hasan Öztürk, “Yapılacak zamma gerçekten ihtiyacımız var. Çok mağdur durumdayız” dedi. Ulaşım kooperatifçilerinin zam talebini Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya da destekliyor.   
 
ZAMMI SAVUNMUŞTU
Akaryakıta yapılan zamlardan sonra ulaşım zammının kaçılınmaz olduğunu söyleyen ulaşım kooperatif başkanlarına destek esnaf odaları birliği başkanı Kemal Kaya`dan gelmişti. Kaya, geçtiğimiz aylarda ulaşım kooperatifleri başkanlarının başkan Karaosmanoğlu`na yaptığı ziyarette de hazır bulunmuş ve zammın kaçınılmaz olduğunu savunmuştu. 
 
ÖZTÜRK: MECBURUZ
Başkan Hasan Öztürk, “Zam talep etmekten büyük mahcubiyet duyuyoruz. Gerçekten maliyetler çok arttı ve ulaşım sektöründa çalışan biz esnaflar ciddi sıkıntı yaşıyoruz. UKOME zammı gündemine aldı. Dileğimiz, yılbaşına veya ocak ayının ortalarına kadar zam almak. Zararına çalıştığımız için bu kadar panik yapıyoruz. Halkımızın ne kadar zorda olduğunu da biliyoruz fakat biz de anlayış bekliyoruz. Lütfen bizi mazur görsünler” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ