KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
UM tersanesi işçileri haklarını istiyor
UM tersanesi işçileri haklarını istiyor
Güncel
24 Eylül 2010 Cuma 15:17
  • 3412
  • 1

UM tersanesi işçileri haklarını istiyor

UM Tersanesi’nden geçtiğimiz yıl atılan işçiler, işverene açtıkları davayı kazanmalarına rağmen hala haklarını alamadıklarını söyledi

Yeniköy`de hizmet veren UM Tersanesi`nden geçtiğimiz yıl atılan işçiler, işverene açtıkları davayı kazanmalarına rağmen haklarının ödenmemesine isyan etti. Atılan tersane işçileri dün tersane önünde bir eylem gerçekleştirerek işvereni bir kez daha uyardı. Tersanenin sahibi Uğur Mengeneci`ye haklarını ödemeleri noktasında çağrı yapan işçiler Mengeneci`nin seslerine kulak vermemesi durumunda evinin önünde eyleme başlayacaklarını belirtti.
 

AÇIZ!
İşçiler, 1,5 yıldır işsiz olduklarını ve artık bıçağın kemiğe dayandığını söyleyerek, “Evimizde çocuklarımızla huzurlu oturamıyoruz. Çoğumuzun eşi çocuklarını alarak evi terk etti. Kalanların ise çoluğu çocuğu aç bekliyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Ya bu kentin yöneticileri devreye girerek bu işi çözerler ya da biz artık her şeyi yapmaya hazırız. Aylardır aç açıkta yaşıyoruz. Çocuklarımızın karnını doyurmak istiyoruz” şeklinde isyan etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ