KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Ünaldı, üniversitelilerin çalışmalarını inceledi
Ünaldı, üniversitelilerin çalışmalarını inceledi
Güncel
06 Aralık 2012 Perşembe 10:52
  • 1063
  • 0

Ünaldı, üniversitelilerin çalışmalarını inceledi

Kaymakam Ünaldı, KOÜ Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı

Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinin Yrd. Doç. Dr. Ali Talip Akpınar tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında yaptığı çalışmaları yerinde inceledi. Sivil hava ulaştırma işletmeciliği öğrencileri, Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`nde zihinsel engelli bayanların atölye faaliyetlerine ve çocuk esirgeme kurumundaki çocukların derslerine yardımcı oluyor. 

 
SOSYAL SORUMLULUK 
Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü 1. ve 2. öğretim öğrencilerinin çocuk esirgeme kurumunda 19 Kasım`da başlayan çalışma, 25 Aralık`ta tamamlanacak ve öğrenciler, sosyal sorumlulukla ilgili toplam 860 saat alan çalışması yapacak. Kurumda çarşamba hariç hafta içi her gün 14.00–16.00 saatleri arasında en az 5 öğrenci görev yapıyor. Ayrıca 1. öğretimlerde lisanslı voleybolcu olan Gizem Gamsızer adlı öğrenci de hafta sonları kurumun voleybol takımını çalıştırıyor. 
 
ÖĞRETMENLER VAR
19 Kasım`da başlayan ve 27 Aralık`ta tamamlanacak olan Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`ndeki alan çalışmasında ise hafta içi her gün 13.30–16.00 saatleri arasında 5 öğrenci görev yapıyor. Zihinsel engelli bayanların hem faaliyette bulunduğu hem de barındığı modern merkezin her atölyesinde halk eğitimden görevli eğitmenler yer alıyor. 
 
SOHBET EDİYORLAR
Üniversite öğrencileri ise seramik, halı, örgü ve takı atölyesinde yapılan üretim faaliyetlerine katılıyor. Böylelikle öğrencilerle iletişim kurmaya istekli olan hastalar, atölye çalışmalarına daha çok katılarak hepsinin çalışma motivasyonu artıyor ve merkez içindeki spor salonunda ya da bahçesinde birlikte spor yapma ve sohbet etme imkanı da buluyor. Yetkililer, merkezde kalanların atölye çalışmalarına katılmalarının hem zihinsel açıdan, hem de motor becerileri bakımından önemli olduğunu söylüyor
 
TAKDİRE DEĞER
Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı burada yaptığı konuşmada, üniversite ile kurumlar arasındaki işbirliği ve iletişimin önemli bir sosyal fayda sağladığı için takdire değer nitelikte olduğunu vurguladı. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi`nde bu gibi sosyal sorumluluk projelerinin, benzeri girişimlerin ve alan çalışmalarının artmasını temenni ettiğinin de altını çizdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ