KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Üniversite öğrencileri engellilerle buluştu
Üniversite öğrencileri engellilerle buluştu
Güncel
16 Aralık 2009 Çarşamba 15:22
  • 753
  • 0

Üniversite öğrencileri engellilerle buluştu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından organize edilen "Dünya Özürlüler Günü Etkinliği" kapsamında üniversiteliler engellilerle buluştu

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından organize edilen "Dünya Özürlüler Günü Etkinliği" dün Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi`nde gerçekleşti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü 3. sınıf öğrencilerinin düzenlediği etkinlikte, engelli bir hastanın tango gösterisi ve canlı müzik yer aldı.
 

HASSASİYET ÇAĞRISI
Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Çiçek, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, KOÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yengin ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğçe Gürel`in de bulunduğu organizasyonda engellilerle ilgili daha fazla hassasiyet sahibi olunması gerektiği vurgulandı.
 

YARDIMDA BULUNULDU
Özdilek, Kocaeli Klima, Yıldız Pastaneleri, Belmar, Bilmed Medikal ve Lis Çiçekcilik`in katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte rehabilitasyon merkezine 50 banyo havlusu, 100 el havlusu, 60 tane pijama, 100 tane erkek ve kadın çorap ve medikal malzemeleri teslim edildi. Öğrenciler, engellilerin sadece bayramlarda, özel günlerde ve Dünya Özürlüler Günü'nde değil her zaman hatırlanmaları ve desteklenmeleri gerektiğini söyledi. Öğrenciler yıl boyunca rehabilitasyon merkezine ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ