KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Üniversitelerin eserleri KOÜ’de görücüye çıktı
Üniversitelerin eserleri KOÜ’de görücüye çıktı
Güncel
09 Kasım 2012 Cuma 11:22
  • 1358
  • 0

Üniversitelerin eserleri KOÜ’de görücüye çıktı

Her yıl bir üniversitenin güzel sanatlar fakültesinin ev sahipliğinde açılan ‘büyük buluşma sergisi’ne bu yıl KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ev sahipliği yaptı. Açılışa üç üniversite rektörü katıldı
Her yıl bir üniversitenin güzel sanatlar fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen, ‘5. Büyük Buluşma Sergisi`nin, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`nin ev sahipliğinde ve 37 üniversitenin güzel sanatlar fakültesinin desteğiyle açıldı. 5. Büyük Buluşma Sergisi, resim, özgün baskı, heykel, seramik, fotoğraf ve video olmak üzere 150 parça üründen oluşuyor. 8 Kasım`da açılan sergi 11 Aralık`a kadar açık kalacak.
 
ÜÇ REKTÖR KATILDI
Güzel sanatlar fakültesinin Anıtpark`ta bulunan kampüsünde gerçekleştirilen açılışa Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Dr. Rektörü Yalçın Karayağız ile Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Reşat Başar ile çok sayıda davetli katıldı. 
 
37 ÜNİVERSİTE DESTEĞİ
5. Büyük Buluşma Sergisi`nin açılışından önce güzel sanatlar fakültesi müzik bölümü öğretim görevlilerinden Yeşim Madanoğlu, Gonca Çelik ve Metin Yavuz davetlilere mini bir konser verdi. Konser sonrasında yapılan konuşmaların ardından 37 üniversitenin desteğiyle açılan ve 5. Büyük Buluşma Sergisi`nin açılışı yapıldı. Açılış sonrasında davetlilere açılış kokteyli verildi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ