KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Üniversiteli öğrenciler serbest kaldı
Üniversiteli öğrenciler serbest kaldı
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 17:12
  • 2047
  • 9

Üniversiteli öğrenciler serbest kaldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde geçtiğimiz gün yaşanan ve çok sayıda öğrencinin yaralandığı olayda gözaltına alınan 15 öğrenci adli makamlarca serbest bırakıldı

Son günlerde oldukça gergin olan Kocaeli Üniversitesi`nde sol görüşlü öğrenciler ile ülkücü öğrenciler arasında tartışma çıkmış iş kavgaya kadar gitmişti. Taş ve sopaların da kullanıldığı olayda her iki taraftan da çok sayıda öğrenci yaralanmıştı. 2 gündür İzmit İlçe Asayiş Şubesi`ne bağlı ekipler tarafından ifadeleri alınan 15 öğrenciler kasten adam yaralama suçundan adliyeye sevk edildi.


15`İ DE SERBEST

Adliye sevk edilen öğrenciler Mehmet A., Baran Ç., Kazım A., Ercan A., Barış K., Haydar P., Ali Kemal Y., Yavuzselim Y., Oğuzhan Ç., Gökhan T., Azerbaycan uyruklu öğrenciler Tural S., İlkin N., Elnur B., Ulvi M. ve Mushfing A. savcılıkça serbest bırakıldı. Öğrenciler adliyeye çıkarıldığında ülkü ocakları ve MHP`liler de adliyenin önünde bekledi.


ADLİYEYE AKIN ETTİLER

Yaşanan olaylar nedeniyle adliyeye sevk edilen zanlılar için adliye önüne MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Körfez İlçe Başkanı Yağız Öztürk Günen, İl Ocak Başkanı İbrahim Özcan`ın yanı sıra bir çok il yöneticileri ile çok sayıda genç geldi. Yine sol görüşlü öğrencileri desteklemek için çok sayıda partili ve öğrenci de adliye önüne akın etti. Polis iki tarafında yeniden bir araya gelmemesi için güvenlik önlemlerini arttırdı. Adliyeye sevk edilen öğrencilerin tümü akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ