KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Uslu, kongrede aday olmayacak
Uslu, kongrede aday olmayacak
Güncel
17 Kasım 2009 Salı 15:34
  • 765
  • 0

Uslu, kongrede aday olmayacak

ADD Kocaeli Şube Başkanı Bozkurt Uslu, şubat ayında yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi olağan yönetim kurulu toplantısını önceki akşam gerçekleştirdi. Toplantının gündeminde ıslak imza tartışmaları, açılım ve ADD`nin kongre süreci vardı. Şube başkanı Bozkurt Uslu, gündemdeki ıslak imza tartışmalarının hukuku yıprattığını söyleyerek, “Bizim hukuka ve Türk adaletine inancımız sonsuz” dedi. Uslu, Ermeni açılımı, demokratik açılım ve Kıbrıs meselesiyle gündemin sulandırıldığını ve bunların maksatlı yapıldığını söyledi.
 

ÖYMEN`E DESTEK ÇIKTI
Mecliste gündeme gelen demokratik açılım tartışmalarını üzüntüyle izlediklerini belirten Uslu, “Şehit ve gazi ailelerinin ne hissettiklerini anlamak zor değil. Gereksiz ve tehlikeli bir süreç içerisindeyiz” diye konuştu. Uslu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen`in Tuncelililer`i kızdıran sözlerini ise şöyle değerlendirdi: “Onur Öymen CHP`ye değil, Türkiye`ye mal olmuş bir insan. Ben Öymen`in kimseyi kast etmediğini düşünüyorum. Tunceli bizim için önemli. Tuncelililer çok aydın insanlar. Cumhuriyet`e ve Mustafa Kemal Atatürk`e her dönem sahip çıkmışlardır. Tunceli, Cumhuriyet`in kalesidir.” 
 

MYK`YA GİRECEK
Uslu, basın mensuplarının “CHP`de il sekreteri olduktan sonra ADD`deki görevinizden istifa edecek misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Ben zaten CHP`den teklif gelmeden şubat ayında yapılacak kongrede aday olmayacağımı açıklamıştım. İstiyorum ki yeni isimler olsun. Kongreye kadar görevimin başındayım. Ve görevimi bıraktıktan sonra da ADD`nin bir üyesi olarak her toplantıya katılacağım. Genel merkez MYK`da görev almamı istedi. Eğer uygun görülürse haziran ayındaki genel kurulumuzda MYK`da görev yapabilirim.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ