KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Uslu: Başiskele Davos olacak
Uslu: Başiskele Davos olacak
Güncel
13 Kasım 2012 Salı 14:04
  • 1110
  • 1

Uslu: Başiskele Davos olacak

Başiskele’nin sahip olduğu yapısıyla sanayiden turizme kayması gerektiğini belirten Uslu, “Başiskele Davos olacak” dedi

Başiskele İlçe Kent Konseyi Başkanı Fahri Uslu, kent konseyi genel sekreteri ve aynı zamanda Damlar Mahallesi Muhtarı olan Şevki Serim ile birlikte Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar`ı ziyaret etti. Ziyaret, Özkar`ın aynı zamanda başkanlığını yaptığı Kullar 4 No`lu Taşıyıcılar Kooperatifi tesislerinde gerçekleşti. Uslu, Özkar`dan övgüyle söz ederken, sosyal kişiliği, çalışması ve ilçe için harcadığı enerjiyi takdirle karşıladıklarını belirtti. 

 
BAŞİSKELELİK BİLİNCİ
Başiskele`nin güzelleşmesi için ilçedeki sivil toplum kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içinde olacaklarını söyleyen Uslu, “Başiskele`nin Dovas olması için herkes çalışacaktır” dedi. Başiskele`nin 5 ayrı beldenin birleşmesiyle ilçe olduğunu vurgulayan Uslu, geniş bir coğrafya üzerinde kurulmuş ilçede bütünlüğün sağlanması, Başiskelelilik bilincinin geliştirilmesi için çalışacaklarını söyledi. Uslu, bu bilincin geliştirilmesinde kent konseyinin üzerine büyük sorumluluk düştüğünü belirtti. 
 
STK`LARA ZİYARET
İlçedeki sivil toplum kurum ve kuruluşlarını ziyaret ettiklerini aktaran Uslu, “Sayın Özkar, ilçede çok faal ve sosyal bir yapıya sahip. Ortaya koyduğu çaba ve çalışmalarla ilçeye katkı sağlıyor.” ifadesini kullandı. Başiskele`nin, gelişime açık ilçelerden biri olduğunu belirten Fahri Uslu, ilçenin gelişmesinde belediye başkanı Hüseyin Ayaz`ın çok büyük çaba sarf ettiğini söyledi. Başkan Uslu, önemli olanın belediye hizmetlerinin dışındaki yatırımların ilçeye getirilmesi olduğunu vurguladı.
 
AVANTAJLI ALANLAR
Kişi, fikir ayrımı yapılmadan ilçedeki herkesle buluşmak istediklerini belirten Uslu, “İlçedeki sivil toplum örgütleriyle doğru periyotlarda buluşmak için doğru adımlar atmak gerek. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Özkar, Başiskele`de sanayi dışındaki yatırımlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, Başiskele`nin turizme yönelik avantajlı alanlara sahip olduğunu söyledi. 
 
ORTAK PAYDA BAŞİSKELE
İlçeye yapılacak olan 5 yıldızlı otellerin farklı bir algı getireceğini belirten Özkar, “İlçenin gelişiminde ve tanıtımında etkili olacak yatırımlar ve çalışmalar yapılmalıdır. İlçedeki bütünlüğün sağlanması için üzerime düşen ne varsa yerine getirmeye ve sorumluluk almaya hazırım. Benim de herkes gibi siyasi fikrim ve tercihlerim var. Ancak, söz konusu Başiskele olunca ortak payda ilçemin güzelleştirilmesidir. Tercihimizi sanayi alanında kullanmamalıyız” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ