KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Usulsüz şampiyonayı durdurun
Usulsüz şampiyonayı durdurun
Güncel
14 Eylül 2010 Salı 10:13
  • 3660
  • 11

Usulsüz şampiyonayı durdurun

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kocaeli Valiliği’ne başvurdu

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu dün akşam saatlerinde Kocaeli Valiliği`ne bir faks çekerek İzmit Belediyesi`nin yarın başlatacağını duyurduğu Avrupa Su kayağı Şampiyonası ve Dünya Kupası etkinliklerinin hiçbir yasal geçerliliği olmadığını, resmi dayanağının bulunmadığını belirterek adı geçen çalışmaların durdurulmasını ve yarışmanın valilikçe engellenmesini istedi.


İşte Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu`nun Kocaeli Valiliği`ne gönderdiği yazı;
 

 

 

 

KOCAELİ VALİLİĞİ`NE
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ( TSSF ), Türkiye Cumhuriyeti içinde Su kayağı ve Kablolu Wakeboard spor dallarında ülkemizde tek yetkili kurum ve özerk milli federasyondur. TSSF aynı zamanda uluslararası Sukayağı Federasyonu- IWSF` nin resmi üyesi olup, bugüne değin tüm üyelik hükümlerini yerine getirmiştir.
İzmit Belediyesince Gölköy tesislerinde uluslararası Su kayağı Federasyonu ile belediyenin 16-19 Eylül 2010 tarihleri arasında ortaklaşa düzenleyeceği Kablolu Su kayağı Avrupa ve Afrika Şampiyonası uluslararası Su kayağı Federasyonu Başkan Yardımcısı Franz Khun'un ilinize gelerek 09 Temmuz 2010 tarihinde İzmit Belediyesi ile şampiyonaya ilişkin bir protokol imzaladığı, basındaki haberler ve uluslar arası federasyonun 26 Temmuz 2010 tarihinde federasyonumuza göndermiş olduğu emrivaki yazıdan anlaşılmıştır.
Uluslar arası federasyonun bugüne değin federasyonumuza bu etkinlik ile ilgili herhangi bir başvurusu olmadığı gibi federasyonumuzdan da herhangi bir izin de alınmamıştır. Dolayısı ile yıllık faaliyet programımıza bu tarihte böyle bir etkinlik dahil edilmemiştir. Bu şampiyona federasyonumuzun müsabaka yönetmeliği gereği yönetim kurulumuzca onaylı 2010 yılı faaliyet programımıza alınmamış ve böyle bir şampiyona İle ilgili milli takım seçimi de yapılmamıştır.
Bu durum İzmit Belediye Başkanlığına 05 Ağustos 2010 tarihli 1298 sayılı yazımızla bildirilmesine rağmen adı geçen usulsüz etkinliğin tanıtımı da hala sürdürülmektedir.
Yasal hiçbir geçerliliği ve resmi dayanağı olmayan adı geçen çalışmaların durdurulması ve yarışmanın valiliğinizce engellenmesi hususunu gereğini arz ederim.
 
A.      İnkilap OBRUK
Federasyon Başkanı

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ