KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Usulsüzlük olabilir ama yolsuzluk yok!
Usulsüzlük olabilir ama yolsuzluk yok!
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 16:16
  • 1816
  • 7

Usulsüzlük olabilir ama yolsuzluk yok!

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş, sendikada faturalandırmalardan dolayı belki usulsüzlüğün olabileceğini ancak yolsuzluğun kesinlikle olmadığını açıkladı

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Harun Yaşar Aliş, son günlerde çıkan yolsuzluk ve istifalarla ilgili haberlere karşı sendika binasında bir basın açıklaması düzenledi. Çıkan haberleri sert bir dile eleştiren başkan Aliş, genel merkezin ve polisin raporlarını daha tamamlamadıklarını belirterek, zimmetin olmadığını belirtti. Öte yandan Aliş, ödemelerde faturalandırmalar uzun sürdüğü için yolsuzluk değil, ancak olabilirse sadece usulsüzlüğün olabileceğini kaydetti.

 
KATILDILAR
Şube başkanı Harun Yaşar Aliş`in yaptığı basın açıklamasında; Memur-Sen Kocaeli Şube Başkanı Halil İbrahim Keleşoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Başkanı Mehmet Akuş, adliye şube başkanı Metin Yılancı, Büro Memur-Sen Şube Başkan Yardımcısı İlhan Alşan ve Sağlık-Sen yöneticileri de yer aldı. 
 
İNKAR ETMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı`na gönderilen imzasız dilekçede Sağlık-Sen`de usulsüzlük yapıldığı ve 50 bin TL`nin zimmete geçirildiği iddiası üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri sendikaya baskın yapmıştı. Bunun üzerine bazı yönetim kurulu üyelerinin istifa ettiği gündeme gelmiş ancak yaşananları ve istifaları şube başkanı Aliş, net olmamakla birlikte inkar etmişti.
 
GERÇEĞİ YANSITMIYOR
Bunun üzerine sendika üyeleri ve bazı sendika başkanlarıyla birlikte birlik mesajları vererek açıklama yapan şube başkanı Aliş, kamuoyundaki haberlerin gerçekleri yansıtmadığın söyledi. Aliş, “İsimsiz bir dilekçeyle emniyete ihbarda bulunuldu. Soruşturma için mali şube ekipleri de sendika şubesine gelip gerekli evrakları istedi, biz de kendilerine evrakların fotokopilerini verdik. Emniyet ekipleri, uygun bir zamanda yine eski yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ilgili görüşlerimizin alınması için bizi mali şubeye davet ettiler” diyerek yaşananları özetledi.
 
İSTİFALARI KABUL ETMEDİ
Polislerin sendikaya baskın düzenleyip evraklara el koyması, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakması gibi bir durum yaşanmadığını ifade eden Aliş, kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin bu yönde bir beyanı olmadığını belirtti. Öte yandan istifaların olmadığını sadece çıkan haberlere üzüldükleri için ortaya söylenen bir söz olduğunu belirten Aliş, sendika üyelerinin genel merkez baskısıyla istifa ettirilmediğini açıkladı.  
 
USULSÜZLÜK OLABİLİR!
Genel merkezden alınan paralar sonrasında faturalama işlemlerinin geç olmasından dolayı bu olayların yaşandığını kaydeden başkan Aliş, bundan ötürü usulsüzlüğün olabileceği ama yolsuzluğun kesinle olmadığını kaydetti. Aliş, son olarak da kendisine bel altı vurularak çamur atılmak istendiğini, kendisinin önünün kesilmek istendiğini ifade ederek bir daha aday olmayacağını açıkladı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ