KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Uyuşturucu tacirleri ‘sevgi’ ile kandırıyor
Uyuşturucu tacirleri  ‘sevgi’ ile kandırıyor
Güncel
08 Aralık 2011 Perşembe 12:52
  • 1917
  • 8

Uyuşturucu tacirleri ‘sevgi’ ile kandırıyor

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şuçlar Büro Amiri Selahattin Gülseren, uyuşturucu tacirlerinin anne-babadan sevgi görmeyen çocukları, 'sevgi' sözcükleriyle tuzağa düşürdüklerini söyledi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amiri Selahattin Gülseren, Eğitim ve Gelişim Projesi kapsamında Atılım Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine madde bağımlılığıyla mücadele semineri verdi. Sigara ve uyuşturucuyla mücadelede özellikle aile temasının işlendiği seminerde, ailesinden yeterli sevgiyi bulamayan çocukların, uyuşturucu satıcılarının pazarlama tekniklerinde kullandıkları sevgi sözcüklerinden etkilenerek maddeye ilk adımı attıklarını vurgulandı.
 

SİGARA VE UYUŞTURUCU
'Benim çocuğum yapmaz' gafletinde bulunmanın yanlış bir düşünce olduğunu söyleyen Gülseren, ailelerin kendi içinde sağlıklı iletişim kurup, çocuklarını iyi gözlemlemeleri gerektiğini söyledi. Gülseren, bu sayede çocukların uyuşturucuya yönlenmelerinin önlenebildiğine değindi. Sigaranın uyuşturucuya başlamada büyük etkisi olduğunu söyleyen Gülseren, uyuşturucu kullananların yüzde 99,8'inin sigara içtiğini belirtti.
 

İYİ TAKİP EDİLMELİ
'Bir kez denedim, bağımlılık yapmadı' diyerek herkesin hataya düştüğünü ifade eden Gülseren, yapılması gereken en etkili yolun ilk baştan maddeyi reddetmek olduğunu aktardı. Maddeye bulaştıktan sonra bağımlıların hedefinin o maddeyi her defasında tekrar temin etmek olduğunu vurgulayan Gülseren, uyuşturucunun sosyal statü aramadığını ve gençlerin özellikle ergenlik dönemlerinin iyi takip edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ