KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Uzuntarla’ya spor salonu
Uzuntarla’ya spor salonu
Güncel
30 Kasım 2010 Salı 11:46
  • 1342
  • 0

Uzuntarla’ya spor salonu

Genel sekreter Ersin Yazıcı, Uzuntarla’da yapımına başlanan çok amaçlı spor salonu inşaatını inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ihtiyaç duyulan yerlere kapalı spor salonları inşa ediyor. Büyükşehir, üç okul için ihalesini gerçekleştirdiği spor salonlarından ilkinin inşaatına Uzuntarla`da başladı, Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi`ne ait kapalı spor salonunun temeli atıldı. Uzuntarla`nın ardından Darıca ve Körfez`de kapalı spor salonları inşa edilecek.
 

ÖĞRENCİLER İÇİN
İnşaatı denetleyen genel sekreter Ersin Yazıcı, öğrencilerin eğitimin yanı sıra sağlıklı ortamlarda spor yapmaya ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Yazıcı, bu ihtiyacın yapılan spor salonuyla karşılanacağını söyledi. Genel sekreter Yazıcı, aynı zamanda spor lisesi de olan okulun spor salonu sayesinde başarılı sporcular yetiştirmesine zemin hazırladıklarını kaydetti.
 

LİSENİN YANINDA
Lisenin yanında bulunan 1050 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu öğrencilerin ihtiyaç duyacağı her türlü imkânı barındıracak. Basketbol ve voleybol oyunlarının oynanabileceği salonda 150 seyirci kapasiteli tribün yer alacak. Salonda kafe, soyunma odaları, hakem odası ve duş imkânları da olacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ