KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Vahşi cinayetin zanlılarına müebbet istemi
Vahşi cinayetin zanlılarına müebbet istemi
Güncel
08 Kasım 2012 Perşembe 13:31
  • 4111
  • 0

Vahşi cinayetin zanlılarına müebbet istemi

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Karamürsel Karapınar Köyü’ndeki evinden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan ve toprağa gömülü olarak bulunan Necmiye Bediha Yavuz’u öldüren iki zanlı için savcı ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi

Karamürsel`de 2011 Aralık ayında öldürülen ve kolundan 4 bileziği alınan Necmiye Bediha Yavuz”un katil zanlıları için cumhuriyet savcısı ağırlaştırılmış müebbet istedi. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanıklar İbrahim Pınarkaya ile İsmail Çelik, öldürülen Necmiye Bediha Yavuz`un eşi Emin Yavuz, ailenin yakınları ile avukatları katıldı. İki sanıkta otak savunma yaptılar.  

 

SAVUNMA YAPMADILAR
İki sanıkta cumhuriyet savcısına verdikleri ifadelerin doğru olduklarını ve herhangi bir ekleme yapmayacaklarını ifade ederek suçlarını kabul ettiler. Sanıkları barodan tayin edilen avukat Halil Temeş savundu. Cumhuriyet savcısı iki sanık için mütalaasında ağırlaştırılmış müebbet talep etti. Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanıkların, birlikte tasarlayarak öldürdükleri, bilezikleri alarak kaçarken yakalandıklarını vurguladı. 
 

20 ARALIK`A ERTELEDİ
Cumhuriyet savcısı ayrıca sanıklar hakkında nitelikli kasten adam öldürme, cinsel saldırı ve yağma suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmasını da talep etti. Sanıkların avukatları olarak atanan Halil Temeş son savunmalarını yapmak için mahkemeden ek süre isteyerek yazılı savunma yapacaklarını ifade etti. Mahkeme başkanı sanık ve avukatlarına yazılı savunma yapmaları için duruşmayı 20 Aralık tarihine erteledi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ