KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Vali Topaca, köylerin sorunlarını dinledi
Vali Topaca, köylerin sorunlarını dinledi
Güncel
13 Kasım 2010 Cumartesi 11:49
  • 1282
  • 1

Vali Topaca, köylerin sorunlarını dinledi

CHP’li İl Genel Meclis Üyesi İsmet Kanık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemeğe katılan vali Ercan Topaca, köy muhtarlarından köylerin sorunlarını dinledi

CHP`li İl Genel Meclis Üyesi İsmet Kanık tarafından Akmeşe`de yemek düzenlendi. Kocaeli Valisi Erdal Topaca`nın da yer aldığı yemekte köylerin sorunları konuşuldu. Yemeğe İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, SEDAŞ Bölge Müdürü İsmail Söğüt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Yahşi, İl Genel Meclis Üyeleri Erdal Baş, Evnur Sandal ve İsmail Omay, Düğmeciler Muhtarı Basri Birecik, Akmeşe Muhtarı Refik Alyüz, Ambarcı Muhtarı Ergün Karagöz, Çavuşoğlu Muhtarı Salim Şener, Yenice Muhtarı Ercan Sarı, Balören Muhtarı Ahmet Demir, Mecidiye Muhtarı İdris Demir, Bağlıca Muhtarı Yaşar Oskay ve Güvercinlik Muhtarı Mustafa Aktaş katıldı.
 

NOT ALDI, TALİMAT VERDİ
İl Genel Meclis Üyesi İsmet Kanık`ın davetlisi olarak Akmeşe ve civar köylerin muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda vali Topaca, bu bölgedeki sorunları yerinde gördü, muhtarların köyleriyle ilgili ihtiyaçlarını not etti ve ilgili birimlere yönlendirip ‘yapılması gereken ne varsa hemen yapın` talimatını verdi. Yemekte, Akmeşe Tepebaşı Köyü`ndeki ilköğretim okulu olarak inşaa edilen ancak yarım kalan binanın tamamlanıp, devlet kurumuna devredilmesi de önerildi. Vali Topaca ise gerekenin yapılması için konuyu inceleyip gerekli mercilere önereceğini, ayrıca Akmeşe yolunun düzeltilmesi, Akmeşe Sağlık Ocağı`nın eksiklerinin giderilmesi, bu bölgedeki çiftçiye öncelikle yonca tohumu ve diğer tarımsal desteklerin verilmesi konularıyla ilgileneceğini belirtti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ