KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Vali Topaca’nın iftarını CHP’liler protesto etti
Vali Topaca’nın iftarını CHP’liler protesto etti
Güncel
04 Eylül 2010 Cumartesi 22:50
  • 2651
  • 7

Vali Topaca’nın iftarını CHP’liler protesto etti

CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri kendilerine randevu vermeyen vali Ercan Topaca’nın kent protokolünü davet ettiği iftarına bir kişi haricinde katılmayarak protesto etti

Kocaeli Valisi Ercan Topaca Anttikapı Restaurant`ta il protokolüne iftar yemeği verdi. Etkinlikte vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, İl Genel ve belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve valilik personeli, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve yerel basın yöneticileri hazır bulundu. 300 kişinin davetli olduğu iftara vali yardımcıları ve kaymakamlar eksiksiz katılırken, askerden sadece İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Osman Aslan`ın katılması dikkat çekti.
 

TİCARET ODASI KAYIP
İftar davetine tüm belediye başkanları davetli olmasına rağmen sedace Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`na vekaleten etkinlikte başkan vekili İlyas Şeker hazır bulundu. İftara Kocaeli Ticaret Odası`ndan tek bir kişinin bile katılmaması dikkat çekti.
 

CHP`LİLER GELMEDİ
İftara davetli olmasına rağmen vali Ercan Topaca`yı ‘siyasi` davranmakla suçlayan CHP İl Genel Meclis Üyeleri ise etkinliğe katılmadı. CHP`den tek katılan isim Darıca`dan İl Genel Meclis Üyesi Seyfettin Kayabey oldu. CHP`nin protestosunu delen tek isim olan Kayabey, “Kentimizin valisi iftar vermiş, katılmamak olmazdı” dedi. İl Genel Meclisi`nin AKP`li üyeleri ise iftara tam kadro katıldı. Yemek duasını İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu okudu.
 

‘HAYIR`LARA VESİLE
Vali Topaca, 12 Eylül`de yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna vurgu yaptığı konuşmasında, şunları söyledi: “Referandum milletimiz için hayırlara vesile olur inşallah. Sonuç ne olursa olsun iyi niyet ve hayırla karşılayacağız. Önümüz Ramazan Bayramı, bu bayramda dostlarımızı unutmayacağız ve beraber olacağız. Kocaeli`yi yöneten arkadaşlar, refahın artması için elinden geleni yapmalı. Şu ana kadar hizmet yürütme hassasiyetini geliştirerek, en ücra köşeye kadar ulaştırmalıyız. 12 Eylül`den sonra kaldığımız noktadan huzur içinde devam edeceğiz” dedi.
 

 


 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ