KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Van’dan ilimize 36 öğrenci daha geldi
Van’dan ilimize 36 öğrenci daha geldi
Güncel
05 Aralık 2011 Pazartesi 13:10
  • 1307
  • 0

Van’dan ilimize 36 öğrenci daha geldi

Van’da yaşanan deprem sonrası İlim Yayma Cemiyeti 55 öğrenciyi misafir etmeye başlamıştı. İlimize gelen 36 öğrenci daha, derneğin yurduna yerleştirildi

Van`da meydana gelen deprem felaketinin ardından ilk olarak 55 öğrenciyi ağırlamaya başlayan İlim Yayma Cemiyeti, ilimize gelen 36 öğrenciye daha kapılarını açtı. Kocaeli`nin de büyük bir deprem yaşadığını, bu yüzden Vanlılar`ı en iyi anlayanların Kocaelililer olduğunu vurgulayan İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Feyzi Utaş, “Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü`ne desteklerinden dolayı teşşekür ederim. Sizlerden istediğimiz, yarım kalan eğitiminizdeki eksikliklerinizi daha çok çalışıp gidermenizdir” dedi.
 

DEPREME TAKILI KALMAYIN
Vanlı öğrencilerin hazirana kadar kalacaklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Yıldırım, “Kocaeli`ye yaklaşık 600 Vanlı depremzede geldi. Bu sayının artacağını düşünüyoruz. Vanlı öğrenciler için her şeyi düşündük. Van Erciş İmam Hatip Lisesi`nden gelen öğrencilerimiz, Gölcük İmam Hatip Lisesi pansiyonunda kalacaklar ve orada eğitimlerine devam edecekler. Depreme takılı kalmadan, eksikliklerinizi giderebilmeniz tek istediğimizdir” diye konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ