KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Vatandaş isyan etti muhtar sabır istedi
Vatandaş isyan etti muhtar sabır istedi
Güncel
23 Aralık 2011 Cuma 12:53
  • 2469
  • 9

Vatandaş isyan etti muhtar sabır istedi

Uzun süren alt yapı çalışmalarına isyan eden 28 Haziran Mahallesi sakinlerini muhtar Mukadder Mengül sakinleştirerek zaman ve sabır istedi

28 Haziran Mahalle Muhtarı Mukadder Mengül, temmuz ayında yapılmaya başlanan altyapı çalışmaları konusunda vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine sessizliğini bozdu. İSU Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`yle ortaklaşa yürütülen altyapı çalışmalarının mart ayı sonuna kadar biteceğini söyleyen Mengül “Altyapı çalışmaları yapılan 28 Haziran Mahallesi, Erenler Mahallesi ve Kadıköy Mahallesi`nin altyapıları eski olduğu için devamlı sıkıntı yaratıyordu. Yaklaşık 6 aydır yürüttüğümüz çalışmalarda vatandaşların mağduriyetini gidermek için gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 

KOLAY DEĞİL
Mengül, “Altyapı çalışmalarımızı sürdürürken vatandaşı mağdur edebilecek her türlü ulaşım, hava şartları gibi durumlarda oluşacak sorunları göz önünde bulundurup müdahale ediyoruz. Çalışmanın bittiği sokaklara çamur sıkıntısı olmasın diye malzeme serpiyoruz. Yapılan bütün çalışmalar planlı bir şekilde yürütülüyor. Bunlar yürütülürken İSU, UKOME, İZAYDAŞ gibi birçok kurumla irtibat halindeyiz. Alt yapı çalışması yapmak kolay bir iş değil” dedi.
 

KADEME KADEME
İSU`dan emekli olan Mengül “Kanalizasyon bağlantıları kademe kademe yapılmak zorunda. Bağlantılar yapılırken hatların döşenmesi abone parsel bağlantıları ve ızgara bağlantıları için bir sokağa 3 kez girmek zorunda kalıyoruz. Tüm bu aşamalar göz önünde bulundurulduğunda işin bitmesi de zaman alıyor. Bu da vatandaşı rahatsız ediyor ama bir sokaktan bir defada çıkmak imkansız. İsteğim mart ayı sonuna kadar vatandaşlarımızın biraz duyarlı davranması” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ