KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Vatandaş, SEDAŞ’a savaş açtı
Vatandaş, SEDAŞ’a savaş açtı
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 10:57
  • 1542
  • 7

Vatandaş, SEDAŞ’a savaş açtı

Yeniköy Sepetlipınar’da elektrik voltajının düşük verilmesi nedeniyle bazı elektronik malzemeleri hasar gören Mehmet Avcı adeta SEDAŞ’a savaş açtı

Online Soru Bankası Eğitim Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı ve ilimizin tanınmış simalarından olan Mehmet Avcı, adeta SEDAŞ`a savaş açtı. 27 Kasım`da gecenin geç saatlerinde elektriğin 220 volt olması gerekirken daha az verilmesi nedeniyle kliması, ampulleri, ışıldakları ve akvaryum ısıtıcısı bozulan Avcı, daha sonrasında ise başına gelenler yüzünden SEDAŞ`ı sorumlu tutuyor.

 
SES KAYDIM VAR 
Başından geçenleri anlatan Avcı, “SEDAŞ`tan şikayetçiyiz. Fatura tahsilatı yaparken yapıyor ama hizmete gelince yok. Evdeki malzemelerim kullanılmaz hale gelince SEDAŞ Müşteri Temsilciliği`ni aradım ve kaydım da duruyor. Bana gerekli evrakları söylediler. Ben de dilekçe yazarak 3 Aralık`ta verdim. Eve bilirkişi geleceğini aktararak, fatura istediler. Bir hafta geçmesine rağmen kimse arayıp sormadı” dedi. 
 
BÜROYA GİTTİM
İddialarını sürdüren Avcı şunları söyledi: “Daha sonra Hayati isimli SEDAŞ görevlisi beni aradı ancak kimseye yakışmayan bir üslupla konuştu. Kendisine ‘beyefendi` dediğimde  bana ‘Sizin ağzına beyefendi kelimesi yakışmıyor` karşılığını verdi. Bunun üzerine ben de kalkıp fuardaki SEDAŞ binasına gittim. Orada yine aynı bey bana ‘İlk defa biri yüreklilik göstererek buraya geliyor` dedi. Binada bulunan Burçin Bey benimle ilgilendi. 
 
FLAMA YAPACAĞIM
Bu yaşanan olayların ardından bu mücadele onur meselesi haline geldi. Parasında değilim ama mücadele edeceğim. Yine o büroda çalışanların ayaklarını uzatarak insanlarla telefonda kavga ettiklerini, hatta bağırdıklarını gördüm. Bu olayı unutturmamak ve gündemde tutmak istiyorum. SEDAŞ`la ilgili eleştiri dolu flama ve pankart yaparak her gittiğim yere, evime ve arabama asacağım.”
 
AKP HARİÇ HERKES
Herkesi desteğe davet eden Avcı, “Kanunlar çerçevesinde tepkimi dile getirmeye devam edeceğim. Eğer buna rağmen hala bana bir dönüş yapılmazsa cumhuriyet savcılığına dilekçe vereceğim. Sadece kendim için değil SEDAŞ`tan mağdur olanları da harekete geçirmek için bunları yapacağım. AKP hariç diğer siyasi partilerin de SEDAŞ`a karşı mücadele etmeye ve vatandaşların yanlarında olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ