KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Karaosmanoğlu: Belediye başkanından iş istenmez
Karaosmanoğlu: Belediye başkanından iş istenmez
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 17:59
  • 2742
  • 23

Karaosmanoğlu: Belediye başkanından iş istenmez

Gazaltı kaynakçılık kursu klas sertifika töreninde konuşan başkan Karaosmanoğlu, iş isteyenlerden bunaldığını söyleyerek, ''Dünyanın hiç bir yerinde belediye başkanından iş istenmez'' dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KOMEK) ve İşkur işbirliği ile düzenlenen Gazaltı kaynakçılık kursu klas sertifika sınavında başarılı olan 15 kişiye Tören Şube Müdürlüğü`nde düzenlenen törenle sertifikalarına kavuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun elinden sertifikalarını alan kursiyerleri Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sait Karaçorlu, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Keskin, kurs öğretmenleri de yalnız bırakmadı.

150 BİN KİŞİ SERTİFİKA ALDI
Tören öncesi Karaosmanoğlu, Seka Kaynakçılık Atölyesi`ni gezerek atölye hakkında bilgi aldı. Ardından ise tören alanına geçildi. Sertifikaları, kursiyerlere vermeden önce bir konuşma gerçekleştiren Karaosmanoğlu, “KOMEK Türkiye`nin en yaygın, en faydalı eğitim kurumlarından biri haline geldi. Beş yılda büyük bir hamle yaptık ve şu ana kadar sertifika alanlar 150 bini aştı” diyerek okula gidememiş, üniversiteye gidememiş, kendisini bir konuda geliştirmek isteyenlere eğitim fırsatı sunduklarını belirtti.

İŞ İSTENMESİNDEN BUNALMIŞ
Dünyanın bir mücadele yeri olduğunun altını çizen Karaosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu anda bizi en çok sıkan, bunaltan şey sokağa çıktığımız, adımımızı attığımız her yerde iş istenmesi. Almanya`da, Hollanda`da, Fransa`da, İngiltere`de hiçbir ülkede belediye başkanından iş istenmez. Bizde maalesef böyle bir şey var. Binlerce insanın yapacağı iş, sizin yaptığınızı yapmak. Bileğine altın bileziği takacak, bir adım öne geçecek.

UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN
Aldığınız sertifikalar en fazla gemicilikte kullanılacak. Gemicilik sektöründe krizle birlikte Türkiye`de büyük bir gerileme oldu. Ama yavaş yavaş toparlanıyor.  Sakın iş bulamayınca umutsuzluğa kapılmayın. Önemli bir sertifika aldınız. İş arayanlar arasında bir kat daha şanslısınız.” Karaosmanoğlu konuşmasının ardından 15 kursiyere sertifikalarını verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ