KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7855 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.4302 TL
Kocaeli Zirve
Pepe’nin fırçaladığı aşçı kalpten öldü
Pepe’nin fırçaladığı aşçı kalpten öldü
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 18:34
  • 20

Pepe’nin fırçaladığı aşçı kalpten öldü

Çevre ve Orman eski Bakanı, AKP Kocaeli Milletvekili Osman Pepe’nin fırçaladığı aşçı işten atıldı, kalpten öldü

Florya Atatürk Köşkü'nde aşçılık yapan Mustafa Salih Şiraz(55) önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yakınları, Şiraz'ın, Çevre ve Orman eski Bakanı, AKP Kocaeli Milletvekili Osman Pepe ile yaşadığı "yanık köfte" krizi nedeniyle işten kovulduğunu ve bu yüzden kalp krizi geçirdiğini öne sürdü. Bununla da kalmayan aile, Pepe'den "ölüme sebebiyet verme" suçlamasıyla şikayetçi olmaya hazırlanıyor.
 

KİM PİŞİRDİ BUNLARI?
İddialara göre olay şöyle gelişti: Osman Pepe, 30 Ocak akşamı saat 22.00 sıralarında Atatürk Köşkü'nün misafirhanesine geldi, restorana geçip köfte istedi. Ancak az pişmiş köfte seven Pepe'nin köfteleri yanmış olarak servis edildi. Bu duruma sinirlenen Pepe, garsonları çağırarak, "Kim pişirdi kardeşim bunları? Yanmış köfteleri neden servis ediyorsunuz?" dedi, ardından köfte tabağını alarak mutfağa gidip aşçı Şiraz'a bağırdı.
 

AŞÇI, İŞTEN KOVULDU
Olay bir süre sonra Mustafa Salih Şiraz'ın bağlı olduğu yemek firmasına iletildi. Firma, 13 Nisan itibariyle Şiraz'ın iş akdini feshetti. Duruma içerleyen Mustafa Salih Şiraz da önceki gün kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Şiraz'ın yeğeni Mustafa Balaman şu iddialarda bulundu: "Geçen cuma günü dayımla telefonda konuştuk. Bana, 'Bakan Pepe'nin azarlaması çok ağırıma gitti. Borçlarım olmasa bir dakika bile durmazdım orada. Zaten kovdular' dedi. İşten çıkarılmasının onurunu zedelediğini söyledi. Hem Osman Pepe hem de diğer yetkililer hakkında ölüme sebebiyet vermekten suç duyurusunda bulunacağız.”
 

Pepe: Köpeğin önüne koysanız yemezdi

Osman Pepe, masaya getirilen köfteler için ‘Köpeğin önüne koysanız yemezdi` ifadesini kullandı

Çevre ve Orman eski Bakanı, AKP Kocaeli Milletvekili Osman Pepe aşçı Şiraz`la tartışmadığını, ancak kendisine yanık köfte servis edildiğini söyledi. Pepe, şöyle devam etti: “4 ay önce üç-beş milletvekili arkadaşımla köfteciye gittik. Sipariş verdik. Köfteler geldi. Benim tabağımdaki köfteler ayakkabı karası kadar yakılmıştı. Bir köfteyi parçaladım içi de yanmış ve yenilecek gibi değildi. O sırada garsonu çağırdım.

‘Bu köfteler neden bu kadar yakılmış, nasıl oluyor bu, ayıp değil mi? Yazıklar olsun` diyerek garsona tepki gösterdim, köfteleri pişiren kişiye değil. İnanır mısınız getirilen köfteler o kadar yakılmıştı ki köpeğin önüne koysanız yemezdi. Köpeğin bile yiyemeyeceği köfteler getirilip masaya konuldu. Olayın üzerinden 4 ay geçmiş, bu süre içinde adam hayatını kaybetmiş. Benimle ne ilgisi olabilir ki.” 


 


 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ