KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7855 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.4302 TL
Kocaeli Zirve
Kartepe'nin parkları bayramda açılıyor
Kartepe'nin parkları bayramda açılıyor
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 15:03
  • 0

Kartepe'nin parkları bayramda açılıyor

Kartepe Belediyesi, 2 çocuk parkının açılışını 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapacak

Kartepe Belediyesi, "Çocuklarımız geleceğimizdir" sloganı ile 23 Nisan coşkusunu daha da artırmak amacıyla, ilk etap park açılışlarını cuma günü gerçekleştirecek. Malezya, Letonya, Mogolistan'dan gelen konuk öğrenciler ile Kartepeli miniklerin buluşacağı açılışlarda iki yeni park hizmete girecek. 23 Nisan 2010 Cuma günü saat 14.30'da Uzunçiftlik Eski Petrol Mahallesi'ndeki parkların açılışlarının büyük coşku içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

‘SÖZÜMÜZÜ TUTUYORUZ`
Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, seçim taahhütleri arasında yer alan çocuk oyun alanlarının yapımıylae sözlerini birbir yerine getirdiğini söyledi. 7 yeni oyun parkını Kartepe'ye kazandıracaklarını belirken Karabalık, bunlardan ikisinin açılışını 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nda yapacak olmalarının ayrı bir mutluluk verdiğini kaydetti. Karabalık, bayram nedeniyle ilimize gelen Malezya, Letonya ve Mogolistanlı çocukları ilçedeki bu coşkuya ortak edecek olmaktan da memnunluk duyduğunu ifade etti.

ÇOCUKLARA HEDİYE
Başkan Karabalık, 23 Nisan 2010 cuma günü saat 14.30'da başta Kartepe halkını ve çocukları Uzunçiftlik'e beklediğini belirterek, "İlçemize çok şık 7 parktan ilk ikisini cuma günü açıyoruz. Bu anlamlı günde yabancı öğrencileri de aramıza alarak Kartepeli miniklerimize hediye edeceğiz. Yeni oyun alanlarında çocuklarımıza neşeli dakikalar geçirme imkanı sunarken ebeveynlerine de dinlenme imkanı sunuyoruz. Önümüzdeki günlerde Kartepe'yi yeni parklarla buluşturmaya devam edeceğiz" dedi.

HERŞEY HAZIR
Kartepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımları tamamlanan parklar görüntüsüyle ilçenin doğa güzelliklerine katkı veriyor. Çevre düzenlemeleri yapılan, fitness ve oyun aletleriyle döşenen parklarda kamelyalar ve ışıklandırmalar da tamamlandı.
Miniklerin rahatça oyun oynayacağı parklarda kum havuzlarında enerjilerini doğaya salma imkanı bulacaklar. Parka çocuklarını getiren  anneler de kamelyalarda dinlenirken çocuklarına eşlik edebilecekler.

UZUNÇİFTLİK`TE AÇILACAK
Açılışı yapılacak Uzunçiftlik Petrol Mahallesi'ndeki Şehit Pilot Yüzbaşı Ulaş Türk Parkı 800 metrekare alanda kuruldu. Park alanının 200 metrekaresi parkeyle kaplanırken 400 metrekaresi yeşil alan olarak bırakıldı. Parkın dış çevresi 130 metrekare dekoratif duvarla örülürken park alanı içine oyun grubu, kamelya ve banklar konuldu. Parkın mavi selvi, taflan, alev ağacı, süs narı, süs eriği, leylendi, şimşir, puş, gül gibi ağaç ve çiçeklerle çevre düzenlemesi yapıldı.

MUHTEŞEM PARKLAR
Kartepe Uzunçiftlik Eski Petrol Mahallesi'ndeki açılacak ikinci park olan Uluğbey Parkı da 600 metrekare alan üzerine kuruldu. Park alanın 200 metrekaresi parkeyle kaplanırken 100 metrekaresine kum havuzu oluşturuldu. Parkın 280 metrekaresi yeşil alan olarak ayrıldı, içindeki çeşme deniz taşlarıyla süslenerek farklı bir görüntü oluşturuldu. Parkın dış çevresi 100 metrekare dekoratif desenli duvarla çevrelendi. 50 fide ile yeşillendirilen park leylendi, ardıç, zakkum, oya ağacı, mavi selvi, göknar ve mevsimlik çiçeklerle süslendi. Aydınlatmaları ve çevre bilincinin aşılandığı çöp sepetleri ile hoş görüntü oluşturuldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ