KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Yahya Kaptan’da kaza ‘geliyorum’ diyor
Yahya Kaptan’da kaza ‘geliyorum’ diyor
Güncel
02 Ekim 2009 Cuma 08:57
  • 2785
  • 2

Yahya Kaptan’da kaza ‘geliyorum’ diyor

İzmit’in en kalabalık yerleşim alanı olan Yahya Kaptan’daki trafik yoğunluğu, İzmit Belediyesi’nin almadığı önlemlerle birleşince, kaza 'geliyorum’ diye bağırıyor. Mahalledeki çevre kirliliği de dikkat çekiyor

İzmit`in en önemli toplu konut alanlarından olan Yahya Kaptan`da son günlerde yaşanan trafik yoğunluğu, bazı noktalarda tehlike saçıyor. Mahallede inceleme yapan İzmit Belediyesi`nin CHP`li meclis üyeleri Elif Bülbül ve Gülümser Ayhan bazı tesbitler yaparak rapor tuttu. Özellikle Yahya Kaptan`la Yuvam Akarca`yı birbirine bağlayan Sarı Mimoza üzerindeki kavşağı büyük tehlike saçtığına dikkat çeken meclis üyeleri konuyu gündeme getireceklerini belirtti. Kısa bir süre önce trafik kazası da yaşanan kavşakta ne bir işaret, ne de bir uyarı ışığı var.

KORUMASIZ BİSİKLET YOLU

CHP`li meclis üyeleri Bülbül ve Ayhan, yol üzerinde bulunan çevre atıkları konusunda da önlem alınmasını istedi. Taşıt trafiğinin yoğun olduğu aynı mekanda yolun her iki yanında bulunan inşaat atıkları ve çöpler hem görüntü kirliliği oluşturuyor, hem de halkın sağlığını tehdit ediyor. Yahya Kaptan`la Yuvam Akarca arasında bulunan villaların bulunduğu alanda çizilen bisiklet yolu çizgileriyle ilgili de belediye olarak oldukça amatör bir çalışma yapmış. Hiçbir bir önlem alınmadan, eğimli çizilen mavi şeritler, taşıt trafiğine tamamen açık olan yolda büyük tehlike oluşturuyor. Bisiklet yolunu ihlal eden özel araçlar için de hiçbir işlem yapılmaması dikkat çekiyor.


 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ