Kocaeli Zirve
“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”
“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”
Güncel
13 Haziran 2018 Çarşamba 10:33
  • 7588
  • 0

“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”

Eğitim-Sen’in nitelikli okul uygulamasına karşı topladığı imzalar Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildi

Eğitim sistemimizde TEOG’un kaldırılmasının ardından getirilmek istenen nitelikli okul uygulamasına karşı Eğitim-Sen Gebze Şubesi tarafından başlatılan ve üç gün süren imza kampanyası tamamlandı. İmzalar PTT Gebze’den kargo yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilirken öncesinde basın açıklamasında bulunuldu. Basın açıklamasına Bu Düzen Değişmeli Platformu Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Tozkoparan, Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek, BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli, Gebze Kent Politikaları Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, CHP Gebze İlçe SKM Başkanı İsmet Güven ve eski İlçe Başkanı Recep Dursun da katıldı. Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Oğur Aydın tarafından okunan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız

“Eğitimde yaşanan son karmaşa karşısında çocuklarımızı koruyabilmek için; annelerle, babalarla, dayılarla, teyzelerle, dedelerle yan yana hep birlikte karşı durmalıyız. Eğer birlikte olamazsak çocuklarımızın çalınan yarınlarına, geleceklerine, umutlarına, emeklerine yazık ederiz. Gelin hep beraber bu ucube sınav sistemine karşı duralım. Bizler inanıyoruz ki yan yana olursak geleceği kurtarırız.

 

Her Okul Nitelikli Eğitim İçin Yapılandırılmalı

Değerli veliler, dostlar. Çocuklarımızı, okullarımızı, öğretmenlerimizi nitelikli-niteliksiz diye ayrıştırıyorlar. Bizler diyoruz ki her okulumuz nitelikli eğitim verecek düzeyde yapılandırılmalıdır. Her öğretmenimiz çağı yakalayan ve geçen donanımlara sahip yetiştirilmelidir. Ve bizim her çocuğumuz niteliklidir. Sakın ola ki ne yaparsak yapalım bizi dinlemiyorlar yılgınlığına düşmeyelim. İnanın dinlemek zorundalar, dinleyecekler.

 

Ucube Sistem Bunları Dayatıyor

Değerli veliler, dostlar. Bu ucube sistem bize imam hatipleri dayatıyor. Meslek liselerini dayatıyor. Asıl olarak özel okulları, eğitimde özelleştirmeyi dayatıyor. Yani paran kadar okut, paran kadar eğit diyorlar. Bu nasıl bir iştir ki sosyal-hukuk devletinde eğitimi paralı alacağız.

Bizler kararlıyız. Çocuklarımızı bu ucube sisteme teslim etmeyeceğiz. Yoksa gelecekte onların gözlerinin içine nasıl bakarız…

El üstünde tuttuğumuz üzerine titrediğimiz, çocuklarımız  hepimizin geleceğidir..

Gelin geleceğimize hep beraber sahip çıkalım. Sağlıcakla kalın, dostça kalın…

 

 

 

DİĞER HABERLER

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

TÜGVA Kocaeli’de iki atama

Genç Yönetici Okulu, Stratejik Düşünce Okulu, Enderun Sohbetleri, Salihler Bahçesi, İşin Ehlinden, Osmanlı Şehirleri Futbol Turnuvası, Resimlerle 40 Hadis yarışması, Aile Okulu, Sahn-ı Seman Dersleri, Eğitim Kursları, Düşünen Gençlik Üretiyor Projesi, Bilim ve Teknoloi çalışmaları, Yazılım ve Kodlama Atölye Çalışmaları gibi organizasyonlarla kamuoyunda takdir toplayan Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği, teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor. Çayırova ve Gebze ilçelerinin yeni temsilcileri görevlerine başladılar.

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Usulsüz satışa CHP bu kez mahkeme yolu ile ‘Dur’ dedi

Sürekli olarak yapılan usulsüzlükler ile gündeme gelen Körfez Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta gerçekleşen Ekim Ekim ayı meclis toplantısındaki büyük tepki çeken arsa satışı meclisin CHP grubu üyeleri tarafından idare mahkemesine taşındı. CHP Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Körfez Belediye Meclisi CHP grubu üyeleri Tayfun Balıkçı, Nilgün Solakoğlu, İbrahim Fortacı ve Fevzi Canbaz idare mahkemede gerekli işlemleri yaparak konuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

KENT REHBERİ