KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”
“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”
Güncel
13 Haziran 2018 Çarşamba 10:33
  • 7681
  • 0

“Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız”

Eğitim-Sen’in nitelikli okul uygulamasına karşı topladığı imzalar Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildi

Eğitim sistemimizde TEOG’un kaldırılmasının ardından getirilmek istenen nitelikli okul uygulamasına karşı Eğitim-Sen Gebze Şubesi tarafından başlatılan ve üç gün süren imza kampanyası tamamlandı. İmzalar PTT Gebze’den kargo yolu ile Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilirken öncesinde basın açıklamasında bulunuldu. Basın açıklamasına Bu Düzen Değişmeli Platformu Kocaeli Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Tozkoparan, Tüm Emekli-Sen Gebze Şube Başkanı Cemil Yüksek, BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli, Gebze Kent Politikaları Derneği Başkanı Ali Fuat Bilir, CHP Gebze İlçe SKM Başkanı İsmet Güven ve eski İlçe Başkanı Recep Dursun da katıldı. Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Oğur Aydın tarafından okunan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

Yan Yana Olursak Geleceği Kurtarırız

“Eğitimde yaşanan son karmaşa karşısında çocuklarımızı koruyabilmek için; annelerle, babalarla, dayılarla, teyzelerle, dedelerle yan yana hep birlikte karşı durmalıyız. Eğer birlikte olamazsak çocuklarımızın çalınan yarınlarına, geleceklerine, umutlarına, emeklerine yazık ederiz. Gelin hep beraber bu ucube sınav sistemine karşı duralım. Bizler inanıyoruz ki yan yana olursak geleceği kurtarırız.

 

Her Okul Nitelikli Eğitim İçin Yapılandırılmalı

Değerli veliler, dostlar. Çocuklarımızı, okullarımızı, öğretmenlerimizi nitelikli-niteliksiz diye ayrıştırıyorlar. Bizler diyoruz ki her okulumuz nitelikli eğitim verecek düzeyde yapılandırılmalıdır. Her öğretmenimiz çağı yakalayan ve geçen donanımlara sahip yetiştirilmelidir. Ve bizim her çocuğumuz niteliklidir. Sakın ola ki ne yaparsak yapalım bizi dinlemiyorlar yılgınlığına düşmeyelim. İnanın dinlemek zorundalar, dinleyecekler.

 

Ucube Sistem Bunları Dayatıyor

Değerli veliler, dostlar. Bu ucube sistem bize imam hatipleri dayatıyor. Meslek liselerini dayatıyor. Asıl olarak özel okulları, eğitimde özelleştirmeyi dayatıyor. Yani paran kadar okut, paran kadar eğit diyorlar. Bu nasıl bir iştir ki sosyal-hukuk devletinde eğitimi paralı alacağız.

Bizler kararlıyız. Çocuklarımızı bu ucube sisteme teslim etmeyeceğiz. Yoksa gelecekte onların gözlerinin içine nasıl bakarız…

El üstünde tuttuğumuz üzerine titrediğimiz, çocuklarımız  hepimizin geleceğidir..

Gelin geleceğimize hep beraber sahip çıkalım. Sağlıcakla kalın, dostça kalın…

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ