Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ
Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 14:35
  • 607
  • 0

Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ

Birlik Partisi (BBP) Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haşim Yanar,” Türkiye’de il kongresi iptal edilmiş ilk ve tek parti değiliz” diye konuştu.

BBP Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, partinin il binasında konuştu. Yanar, geçtiğimiz ay ertelenen BBP İl kongresiyle ilgili, “Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de bir takım anlaşmazlıklarla karşılaştık. Siyasetin etiği dışında hareket eden bazı arkadaşların olduğunu gördük. Bizim geçmişte de il başkanlığı yapmış olan, başkan danışmanı olarak da görev yapmış olan Serhat Duyar arkadaşımızı yetkilendirmiştik. Bu bir önceki il teşkilatının feshedilmesi sonrasında yapıldı.

 

Serhat Duyar bey kurucu il başkanı olarak görevini yaptı. Tüm il teşkilatlarımıza il kongrelerinizi yapın talimatı verildi. Kocaeli’de 7 ilçemizde kongre öncesi teşkilatlanmamız tamamlanmıştı. 4 tane ilçenin adres kaydı yapılmadığından 3 ilçenin üst kurul delegeleriyle il kongresi yapıldı. Seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek karar veriyoruz. Bizim il kongremiz öncesi bazı arkadaşlarımız itiraz ettiler. Genel başkanımızın ve birçok STK başkanının katılımıyla bir il kongresi yapıldı” şeklinde konuştu.

 

İLK VE TEK PARTİ DEĞİLİZ

Yanar, Türkiye’de kongresi iptal edilen ilk ve tek parti olmadıklarını belirterek, “Yüksek seçim kurulu gözetiminde bu kongre yapıldı. Kongrenin ardından bir kısım arkadaşlar usulsüzlük iddiasıyla bir dilekçe veriyor. YSK diyor ki teşkilatlanması sayılabilmesi için ilin en az 3’te birinde teşkilatını kurmuş olması lazım diyor. Biz esasında 7 ilçenin kuruluşu tamamlanmıştı.

 

4 ilçemizin Yargıtay kayıtlarına gidilmediğini gördük. YSK’nın iptal gerekçesi seçime girilip, girilmemesiyle alakalı olan bir konudur. Bir ilde kongre yapılmasıyla ilgili böyle bir karar yok. Sehven alınabileceğinden bir dilekçe verdik. YSK itirazımızı iptal etti. Kıyamet kopmuş değil, olabilir. Türkiye’de il kongresi iptal edilmiş ilk ve tek parti değiliz. İptal gerekçesiyle ilgili eksikliklerimizi gidereceğiz” dedi.

 

DÜZELTMELER YAPILDI

Yanar, yargıtaya giderek düzletmeler yaptıklarını belirterek şöyle dedi: “Yargıtaya gittik başvurumuzu yaptık. O düzeltmeler yapıldı. Biz bugün 12 ilçenin 7’sinde teşkilatlanmamızı tamamladık. Bizim hiçbir arkadaşı rencide etmek gibi bir niyetimiz olamaz. Bazen ilişkiler kişisel husumetlere dönmeye başlıyor. Buradaki mesele böyle bir noktaya geliyor.

 

İki aday olur bu itirazı anlarız. Güçlü bir kongre yapıyoruz. Tüm bunlar görüldüğü halde hareket içerisinde yetkisi olmayanların medya gündemine alınmasını da anlamış değilim. Medyanın uzlaştırmacı yönü biraz tahrik edici bir görünüme dönüştü bu olayda”

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Alikahyalılar’dan İZAYDAŞ’a karşı maskeli eylem

Yazan: İzmitli

Yorum: Recep Bilal ŞENGÜN dönemi yükselme ivmesi yakalayan İZAYDAŞ düşüşteymiş artık. Embesil İşletme Müdürüde ŞENGÜN yönetimi dönemi kırılan rekorları ekarte etmek için saçma rekor denemeleri ile İZAYDAŞ'a çeşitli zararlar veriyormuş,operatörlerin bu denemelerde patlama yaşatıkları ve ölüm tehlikesi atlattıkları oluyormuş.

Alikahyalılar’dan İZAYDAŞ’a karşı maskeli eylem

Yazan: İzmitli

Yorum: Fikri IŞIK'ın Siyasi kararla oy kaygısıyla provakatörlerden korkarak kapattırdığı Gebze Dilovası Çöp depolama alanıda açılmalı,İZAYDAŞ'taki mevcut Çöp depo alanının yetmediği söyleniyor. Yapılacak olan Evsel Çöp yakma fabrikasıda çorak verimsiz olan bu arazide yapılmalı ,zaten buraya milyonlar harcanarak yeni çöp depo alanları yapılmış kapatılması ile harcanan paralar boşa gitmiş. SARAÇ ve Avanesinin başarısız olduğu söyleniyor zaten fabrikayıda doğru,dürüst işletemiyorlarmış,Recep Bilal ŞENGÜN-

“İZAYDAŞ, halkın gazını almaya çalışıyor”

Yazan: Cemil Karademir

Yorum: Sevgili izaydaş lütfen artık bacanı da al ve git . kelime oyunları kimseyi kandıramazsın.

“Yer gösterilsin okul yaptıracağım”

Yazan: Ersin kurak

Yorum: Tebrikler bunu belediye bile düşğnmemişken şengül hanım ı kutluyorum

 “9 günlük tatil gözden geçirilmeli”

Yazan: İZMİTLİ

Yorum: ne yapalım dini bayramımız kurban bayramını kutlamayalımmı? bunumu demek istiyorsun. tatil yaparak dış güçlere mesaj verilemezmi.. umrumuzda değilsiniz demek olmazmı bu tatil aynı zamanda. tatili iptal etseler bu sefer bayramda tatil olmazmı yaygarası yapmayacağınız ne malum...

“Hamile tutuklular serbest bırakılsın”

Yazan: mehmet çakmaz

Yorum: sayın vekilimizin önergesini doğru buluyorum

Alikahyalılar İZAYDAŞ’a karşı birleşti!

Yazan: İsmail PARLAK

Yorum: Bu fragnandı

Kuzey Marmara Otoyolu’nda iş cinayeti!

Yazan: Isci

Yorum: Kuzey marmara otp yolu eşittir osmangazi köprüsü. O köprüde yapılırken bir çok işçi hayatini kaybetti. Sonra biz size yol yaptık... siz ilk önce halkınızın canını dusunun

Alikahyalılar İZAYDAŞ’a karşı birleşti!

Yazan: Alikahyali

Yorum: Bu kadar yetmez. Bu halk daha fazla şey yapmalı. Alikahya unutuluyor her seferinde... gözler oraya çevrilmeli bir an once

Ülkeyi krize sürükleyenler faturayı ödemelidir

Yazan: Esra aydin

Yorum: Arzu hanım küçük bir partiye göre çok iyi konulara değiniyor. Ancak yazdıkları ve okudukları metinler keşke daha halktan olsa...

KENT REHBERİ