Kocaeli Zirve
Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ
Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ
Güncel
30 Kasım 2017 Perşembe 14:35
  • 634
  • 0

Yanar:Kongresi iptal edilen ilk parti DEĞİLİZ

Birlik Partisi (BBP) Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haşim Yanar,” Türkiye’de il kongresi iptal edilmiş ilk ve tek parti değiliz” diye konuştu.

BBP Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Haşim Yanar, partinin il binasında konuştu. Yanar, geçtiğimiz ay ertelenen BBP İl kongresiyle ilgili, “Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de bir takım anlaşmazlıklarla karşılaştık. Siyasetin etiği dışında hareket eden bazı arkadaşların olduğunu gördük. Bizim geçmişte de il başkanlığı yapmış olan, başkan danışmanı olarak da görev yapmış olan Serhat Duyar arkadaşımızı yetkilendirmiştik. Bu bir önceki il teşkilatının feshedilmesi sonrasında yapıldı.

 

Serhat Duyar bey kurucu il başkanı olarak görevini yaptı. Tüm il teşkilatlarımıza il kongrelerinizi yapın talimatı verildi. Kocaeli’de 7 ilçemizde kongre öncesi teşkilatlanmamız tamamlanmıştı. 4 tane ilçenin adres kaydı yapılmadığından 3 ilçenin üst kurul delegeleriyle il kongresi yapıldı. Seçim kurulu yapılan itirazları değerlendirerek karar veriyoruz. Bizim il kongremiz öncesi bazı arkadaşlarımız itiraz ettiler. Genel başkanımızın ve birçok STK başkanının katılımıyla bir il kongresi yapıldı” şeklinde konuştu.

 

İLK VE TEK PARTİ DEĞİLİZ

Yanar, Türkiye’de kongresi iptal edilen ilk ve tek parti olmadıklarını belirterek, “Yüksek seçim kurulu gözetiminde bu kongre yapıldı. Kongrenin ardından bir kısım arkadaşlar usulsüzlük iddiasıyla bir dilekçe veriyor. YSK diyor ki teşkilatlanması sayılabilmesi için ilin en az 3’te birinde teşkilatını kurmuş olması lazım diyor. Biz esasında 7 ilçenin kuruluşu tamamlanmıştı.

 

4 ilçemizin Yargıtay kayıtlarına gidilmediğini gördük. YSK’nın iptal gerekçesi seçime girilip, girilmemesiyle alakalı olan bir konudur. Bir ilde kongre yapılmasıyla ilgili böyle bir karar yok. Sehven alınabileceğinden bir dilekçe verdik. YSK itirazımızı iptal etti. Kıyamet kopmuş değil, olabilir. Türkiye’de il kongresi iptal edilmiş ilk ve tek parti değiliz. İptal gerekçesiyle ilgili eksikliklerimizi gidereceğiz” dedi.

 

DÜZELTMELER YAPILDI

Yanar, yargıtaya giderek düzletmeler yaptıklarını belirterek şöyle dedi: “Yargıtaya gittik başvurumuzu yaptık. O düzeltmeler yapıldı. Biz bugün 12 ilçenin 7’sinde teşkilatlanmamızı tamamladık. Bizim hiçbir arkadaşı rencide etmek gibi bir niyetimiz olamaz. Bazen ilişkiler kişisel husumetlere dönmeye başlıyor. Buradaki mesele böyle bir noktaya geliyor.

 

İki aday olur bu itirazı anlarız. Güçlü bir kongre yapıyoruz. Tüm bunlar görüldüğü halde hareket içerisinde yetkisi olmayanların medya gündemine alınmasını da anlamış değilim. Medyanın uzlaştırmacı yönü biraz tahrik edici bir görünüme dönüştü bu olayda”

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

Cemil Yaman, Erdoğan'la Macaristan'da

Yazan: Dilovası

Yorum: Helal olsun gerçekten büyük başarıdır tebrikler

Baran vatandaşa telefonla ulaşıyor

Yazan: Herekeli

Yorum: Kamuoyunda iyi bir izlenim bıraktığı kesnlikle hikaye, REİS ne demişti benim yanıma bu tanıdım şu akrabam diye kimse gelmesin Baran koşturup dursun boşuna çünkü son çırpınışları ElvEda BLD.BŞK.ğı

“İndirim her alanda yapılmalı”

Yazan: Körfezli

Yorum: Başkan doğru söylüyor İndirim her alanda olmalı Başta KÖRFEZ İZMİT TAM 3,50 TL yerine 2,00 TL Öğrenci 1,00 TL indi - bindi 1,00 TL Ne güzel olur

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Onur gezen

Yorum: Allah rahmet eylesin.mekanin cennet olsun Neval.

Genç kadın kurtarılamadı

Yazan: Varli

Yorum: Bir insan vefat etmiş,bu haberin ortasında reklam olcak is mi? Biraz daha anlayış biraz daha insanlık lutfen

Baran saha çalışmalarını hızlandırdı

Yazan: Körfezli

Yorum: Baran sözde Saha çalışmalarını hızlandırmış gözüksede Bu Dönem BLD.BŞK. lığına aday gösterilmeyecek

Balıkçı; Herkesin desteğini istiyorum

Yazan: Mehmet yılmaz

Yorum: Güzel insan

Aksu’dan Şevki Demirci’ye 6 soru

Yazan: Tuncay karacan

Yorum: Sahte diplomalı sahte ikametli adam bunlara nasıl cevap versin

Adaylık kriterleri; “Adil olacak, şan şöhret sevmeyecek”

Yazan: Körfezli

Yorum: Yukarıda açıklanan Adaylık Kriterlerin Hiç birisi bld.bşk. Baran da Yok Kibir onda Halka Yukarıdan bakma onda ne ararsan var Körfez Baran devam kararı alırsa AK PARTİ KÖrfez de kaybeder

KENT REHBERİ