KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Yandaş Tarife maaşı
Yandaş Tarife maaşı
Güncel
10 Kasım 2010 Çarşamba 11:04
  • 1040
  • 1

Yandaş Tarife maaşı

TRT`de program yapan ve ‘`Yandaş`` olarak nitelenen gazetecilerin aldıkları ücretler açıklandı.

En yüksek ücreti ayda 13 bin lira ile Star`dan Ergun Babahan alıyor. Fehmi Koru`ya ayda 10, Ekrem Dumanlı`ya 6 bin lira ödeniyor.
 

Muhalefet tarafından ‘`Yandaş Gazeteciler`` olarak tanımlanan ve TRT`de program yapan isimlerin kurumdan aldıkları ücretler açıklandı.  En yüksek ücreti ayda 13 bin lira ile Star yazarı Ergun Babahan alıyor. Zaman Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı`ya ayda 6 bin lira, Yeni Şafak yazarı Fehmi Koru`ya ise ayda 10 bin lira ödeniyor.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP İzmir Milletvekili Kemal Anadol`un bu konudaki soru önergesini cevapladı. Buna göre, Taha Özhan ile Başbakan`ın danışmanı İbrahim Kalın`ın birlikte yaptığı “Enine Boyuna” adlı program için Özhan`a ayda 8 bin, Kalın`a ise 5 bin lira ödeniyor.  Haftalık “Politik Açılım” programı için ise, Fehmi Koru, Derya Sazak, Fuat Keyman ve Mustafa Erdoğan`a program başına 2 bin 500 lira veriliyor.

 

 

“HERKES İÇİN ADALET”
Milliyet Gazetesi yazarı Taha Akyol`a “Herkes için Adalet” adını taşıyan program için aylık 12 bin lira ödeme yapıldı. “Sinerji” adlı programı hazırlayan Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas`a program başına bin 300 lira verildi. “Ezberbozan” programı için Yeni Şafak yazarı Tamer Korkmaz`a ilk 13 bölüm için 600 lira, sonraki 52 bölüm için bölüm başına bin 250 lira ödendi.

 

BABA VE OĞUL
Oral Çalışlar`ın oğlu Reşat Çalışlar ile birlikte yaptığı “Kuşak Farkı” programı için baba-oğula ayda toplam 14 bin 800 lira ödeyen TRT, bu programın danışmanı Ayda Özlüçevik`e de aylık bin 900 lira verd. “Küresel Nabız” adlı program için de Bahar Feyzan`a aylık 7 bin 400, NTV Haber Müdürü Mete Çubukçu`ya ise 5 bin lira ödendi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Star yazarı Ergun Babahan`ın yaptığı “Çıkış Yolu” programı için ise Babahan`a aylık 13 bin lira, Dumanlı`ya ayda 6 bin lira ödendi.

 

AKP`NİN DAMADI
AKP İstanbul Milletvekili Özlem Türköne`nin eşi Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz`er Türköne ile “Gündeme Dair” adını taşıyan program yapan Emre Aköz ise program başına bin 230 lira ücret aldılar. Polis Akademisi öğretim görevlisi Önder Aytaç`a ise “Sensiz olur mu” programı için aylık 6 bin lira ödendi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ