KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Yapı Teknik işçileri adliyeye abone oldu
Yapı Teknik işçileri adliyeye abone oldu
Güncel
17 Aralık 2012 Pazartesi 09:19
  • 1469
  • 0

Yapı Teknik işçileri adliyeye abone oldu

Son zamanlarda işten çıkardıkları eski çalışanlarıyla mahkemelik olan Yapı Teknik fabrikası yöneticileri, dava açan işçileri adliye koridorlarında vazgeçirmeye çalışıyor
Merkezi Şekerpınar`da bulunan ve çeşitli bölgelerde fabrikaları bulunan Yapı Teknik Grubu, çeşitli gerekçeler öne sürerek baskı yaptığı çok sayıda çalışanıyla yollarını ayırmıştı. İşverenden hiç de beklemedikleri bir şekilde tokat yiyen işçiler, haklarını mahkemelerde arıyor.
Bugüne kadar çok sayıda işçinin, Yapı Teknik Grubu`nu haksız yere işten çıkarılmaları ve tazminatlarının ödenmemesi sebebiyle mahkemeye verdiği ve çoğunun da davalarında haklı görüldüğü öğrenildi. 
 
İŞÇİLER İKNA EDİLİYOR    
Yapı Teknik ile işçilerin hukuk savaşı dün de devam ederken, Gebze Adliyesi`ne gelen birçok işçiye fabrika yetkililerinin de eşlik etmesi dikkat çekti. Adliye önünde işçilerle görüşen yetkililerin, davacıları mahkemeden vazgeçmeleri için ikna etmeye çalışması objektiflere yansıdı. Ayrıca fabrika yönetimi tarafından görevlendirilen bazı kişilerin, fabrika yönetiminin davalarda şahit olarak gösterdiği mevcut çalışanlara refakat ettiği, mahkemeye tanık olarak giren çalışanları yalancı şahitlik yapmaya zorladıkları bildirildi. Son günlerde birçok mahkemeyi kaybeden Yapı Teknik Grubu`nun, ödenen tazminatlar nedeniyle de maddi sıkıntı içine girdiği öğrenildi.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ