KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yardımseveler hem tanıştı hem kaynaştı
Yardımseveler hem tanıştı hem kaynaştı
Güncel
12 Aralık 2011 Pazartesi 12:29
  • 3072
  • 0

Yardımseveler hem tanıştı hem kaynaştı

Kartepe Köseköy Sosyal Dayanışma Derneği, hem yeni üyelerle tanışmak hem de ilçe protokolüyle kaynaşmak için kahvaltılı bir toplantı düzenledi

Kartepe Köseköy Sosyal Dayanışma Derneği`nin yönetim kurulu üyeleri, derneğe üye olan yeni üyelerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla bir kahvaltı düzenledi. Kahvaltılı programa katılım yoğun oldu. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın da hazır bulunduğu kahvaltıda, sivil toplum örgütlerinin önemine değinildi. Başkan Karabalık, yeni sivil toplum örgütlerinin kurulması için sürekli destek verdiklerini söyleyerek, “Sivil toplum örgütleri ilçemizin kalkınmasına katkı sunacaktır” dedi.
 

YOĞUN KATILIM OLDU
Kartepe`nin önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan derneğin kahvaltı programına Karabalık`ın yanı sıra ilçe milli eğitim şube müdürü Abdurrahman Kayabaş, ilçe halk eğitim müdürü Sadık İskender, belediye meclis üyesi Şükrü Demirci, AKP Kartepe İlçe Yöneticisi Şaban Aktop, Hacı Mustafa Mahalle Muhtarı Mehmet Ankaz, Gaziler Mahalle Muhtarı Mehmet Yaşa, İstasyon Mahalle Muhtarı Şerif Tezcan, Kartepe Din Görevlileri Dernek Başkanı Muammer Çiçek ve Kartepe Otobüsçüler Kooperatif Başkanı Musa Karabalık da katıldı.
 

ÖNEMLİ GÖREVLER
Oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı  toplantıda konuşan dernek başkanı Hasan Şahin, “Bu tür kahvaltı programlarının dernek üyelerinin ve ilçe halkının kaynaşması adına olumlu sonuçlar verdiğini görmekteyiz. Ayrıca yeni katılan üyelerimizin gücümüze güç katacağını ve toplumsal birlik adına fayda sağlayacağına inanmaktayız” dedi. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, sivil toplum örgütlerinin toplumların kalkınmasında önemli görevler üstlendiğine dikkat çekti.
 

STK`LARA DESTEK VERDİK
Karabalık, “İlçemizde göreve geldikten sonra sivil toplum örgütlerinin kurulmasına destek verdik. Bu toplum örgütleri arasında Kartepe Kent Konseyi önemli bir görev üstlendi. Bu arkadaşlarımız ilçemizin gelişip kalkınmasında önemli projeleri hayata geçirmekte. Bunun son örneğini Doğu Marmara Kalkınma Ajansı`nın bölgedeki kent konseylerine yönelik projesinde gördük. İlçemizdeki sivil toplum örgütlerimizin Kartepe`de ki gelişim ve değişimde yerini alacağına inancımız tamdır” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ